LoL oynarken ekran donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
Gigabyte RTX 2060
İşlemci
i5 9600K
Başlıkta belirttiğim gibi LoL oynarken sistem donuyor DC veya oyun içi ses uygulaması çalışıyor ama Alt Tab yapamıyorum. Oyun ekranından çıkamıyorum sadece restart yapabiliyorum bunun sebebi ne olabilir? SSD'yi kontrol ettim HD Tune ile bir sorun çıkmadı.
Başlıkta belirttiğim gibi LoL oynarken sistem donuyor DC veya oyun içi ses uygulaması çalışıyor ama Alt Tab yapamıyorum. Oyun ekranından çıkamıyorum sadece restart yapabiliyorum bunun sebebi ne olabilir? SSD'yi kontrol ettim HD Tune ile bir sorun çıkmadı.
Windows 10 son güncellemesinden sonra bu olmaya başladı. Güncellemeyi kaldırıp denicem ama çözümlere açığım.

Son düzenleme:
Deneme olarak oyun ayarlarından Direct X sürümünü 9 yap. Uzak ihtimal ama belki düzeltir. Aşırı güçlü cihazda bile oynarken DX9 modu haricinde çıktığım zaman yükleme ekranı ve oyun başlangıcı pikselleniyor. Bu da LoL'ü genellikle DX9 sürümü için tasarlamışlar gibi hissettirdi bana sanki.

Windows 10 son güncellemesinden sonra bu olmaya başladı. Güncellemeyi kaldırıp deneyeceğim ama çözümlere açığım.

Çözdün mü?

Geri
Yukarı