Çözüldü LoL oynarken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Dostum, sorun Seagate Barracuda 1TB HDD temelli gözüküyor. Diske ait sağlık bilgilerini paylaşır mısın?

Rich (BB code):
kd> !devnode ffff888c`8255e8e0
DevNode 0xffff888c8255e8e0 for PDO 0xffff888c825b1050
 Parent 0xffff888c824ebae0 Sibling 0xffff888c825398a0 Child 0000000000
 InterfaceType 0 Bus Number 0
InstancePath is "SCSI\Disk&Ven_&Prod_ST1000DM010-2EP1\5&2b637674&0&010000"
 ServiceName is "disk
Aşağı kısmı da atın.
1706353676109.png

Çoğu değer uçuk kaçık ama ST olduğu için her şey olabilir.

HD Tune website üzerinden "health" kısmını ve "quickscan" işaretli olmayacak şekilde "errorscan" test sonuçlarını at. HDD için HD Tune birebirdir.

Ayrıca olay loglarını da paylaş bakalım.

* Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak
1706353924938.png

Bu health kısmı şimdi eRror Scan yapacağım.

@audiseverim bu değer diskte ne kadar sorun olduğunu bize gösterir. @181951 dediği gibi okuma değerleri falan bayağı uçuk ama markaya göre normal gelebilen şeyler.
HDD'den kurtulup SSD'ye geçme bahanesi olur benim için ya sıkıntı değil :D

Diskte sorun var olduğunu gösteren parametredir ama ST diskler için bu değerler normal sayılırdı lakin eşikleri farklı burada. 6-45, bu diskte sorun olduğuna işaret eden bir şey. Mesela ECC hatası da fazla ama eşik 0 olduğu için klasik ST diyebiliyoruz ama RAW read ve seek error için aynı şeyi diyemiyoruz. Diskin sistemde görünmeyip hiç CRC hatası vermemiş olması garip.command timeout senin sorununun cevabı olan hata tipidir, değer uçmuş gitmiş. Kısaca zaten diskte sorun var bir de bad sector testini bekleyelim. O sırada olay loglarını da at bakalım.

Diskte sorun var olduğunu gösteren parametredir ama ST diskler için bu değerler normal sayılırdı lakin eşikleri farklı burada. 6-45, bu diskte sorun olduğuna işaret eden bir şey. Mesela ECC hatası da fazla ama eşik 0 olduğu için klasik ST diyebiliyoruz ama RAW read ve seek error için aynı şeyi diyemiyoruz. Diskin sistemde görünmeyip hiç CRC hatası vermemiş olması garip.command timeout senin sorununun cevabı olan hata tipidir, değer uçmuş gitmiş. Kısaca zaten diskte sorun var bir de bad sector testini bekleyelim. O sırada olay loglarını da at bakalım.
Hocam Uygulama,Kur gibi şeyler var hangilerini paylaşayım?

@audiseverim yönetim olayları.

Evet onu farkettim. Hiç crc hatası yok. Zaman aşımı da çok var. Bazı markalar cidden şaka gibi ya 😂

@audiseverim yönetim olayları.

Evet onu farkettim. Hiç crc hatası yok. Zaman aşımı da çok var. Bazı markalar cidden şaka gibi ya 😂

Geri
Yukarı