LoL oyun içinde hızlı level atlama

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, LoL oyuncusuyum. Support'ta Lux mainim. Sorunum şu: Diyelim ki ben 2-0'ım, lanede ADC'min farmı 90 karşı ADC'nin farmı 70 oluyor ama karşı Support veya ADC benden leveli daha yüksek oluyor. Ben 8 sen karşı lanedekiler 9 level oluyor. Laneyi ben kazansam bile levelde düşük kalıyorum. Elimden geldiğince farmların yanında durup XP toplamaya çalışsam da enterasan bir şekilde karşımdakilerin leveli çok daha yüksek oluyor.

Siz koridorda değilken (koridora dönerken, diğer koridorlara giderken veya öldüğünüz zaman) ölen minyonlardan XP alamadığınız için seviyen düşük kalıyor. Karşı takımdakiler ise sizden daha uzun süre koridorda ölen minyonlardan XP aldığı için seviyeleri daha yüksek. Daha fazla XP kaçırmamak için base atmadan önce minyon dalgasını kontrol edebilirsiniz bunun için internette rehberler var.

Bunu önlemenin en iyi yolu arabalı minyon dalgası varken lanei ittirip base atmaktır. Karşı bot arabalı minyon dalgasını hızlıca ittiremeyeceği için kendi minyonlarını sizin kulenin altına siz gelmeden önce getiremeyecek veya getirse bile arabalı minyon olduğu için kule menziline ilk giren minyondan hemen sonra arabalı minyona triggerlanacak ve o minyon da hemen ölmeyeceği için daha az xp kaçırmış olacaksınız. Öte yandan eğer karşı taraf minyon dalgası biriktirmiş bir haldeyse yani ittirme gücü onlardaysa kesinlikle eğer önde değilseniz takasa girmeyin veya bir şekilde ölmemeye çalışın, base de atmayın. Günün sonunda altınını almasanız da minyonlardan xp alabilecek menzilde olmanız seviye kasmanız için şart. Ne kadar çok minyon xpsi o kadar çok seviye demektir. Ayrıca karşıya xp kaybettirmek için de minyon dalgası biriktirip karşı botu ormancı ile öldürmek de bir seçenek.

Geri
Yukarı