LoL, S13'te lig atlamak için rol ve karakter önerisi

Warbandb

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bronz 4 bir oyuncuyum (mmr'ım çok değişken bir maç kazanıyorum altınlarla oynatıyor bir maç kaybediyorum elohelldeki demir 3 adamlarla oynatıyor 🙄) bütün rolleri oynarım. ADC Support top falan hepsinde iyiyim ama malumunuz takımdır lane kontrolüdür falan şeyler biraz kötü olduğu için lig atlayamıyorum.
Sizden ricam biraz agresif kolay lig atlatan birkaç karakteri söyleyebilirseniz çok iyi olur hocam. 2-3 tavsiyede verirseniz tadından yenmez vallaha 😀
İyi günler.

Merhaba. Ben bronz 4 bir oyuncuyum (mmr'ım çok değişken bir maç kazanıyorum altınlarla oynatıyor bir maç kaybediyorum elohelldeki demir 3 adamlarla oynatıyor 🙄) bütün rolleri oynarım. ADC Support top falan hepsinde iyiyim ama malumunuz takımdır lane kontrolüdür falan şeyler biraz kötü olduğu için lig atlayamıyorum.
Sizden ricam biraz agresif kolay lig atlatan birkaç karakteri söyleyebilirseniz çok iyi olur hocam. 2-3 tavsiyede verirseniz tadından yenmez vallaha 😀
İyi günler.
5 Pre takım içi iletişimi ve oynayışı iyi olan bir takımın olmadığı sürece rank atlayamazsın. SOLOQ içinde ise gene aynı şekil iyi bir pre lazım. Tek olay bu. Sett oyna.

5 yıl boosterlık yaptım.
Her rolde oynarım diyen herkesten kaçınmalısın.
Bu konuda kendini değiştirmelisin.
İyi oynamıyorsun çünkü bu liglerde iki gözümü kapatsan maçları taşıyabilirim ama sen o ligden çıkabilmek için forumda öneriler istiyorsun. Bir düşün, sahiden iyi mi oynuyorsun?

Kendini her zaman geliştirmelisin ve oyundaki yaşadığın her olaydan ders çıkarmalısın, kendine sorular sormalısın. Bu neden böyle oldu? Burada ben hatalı mıydım? Ne yapsam daha iyi olurdu vb. Bu sayede gün geçtikçe gelişme kaydedersin, oyunun doğrularını bilinçaltına kaydedersin ve tüm doğruları refleks olarak yaparsın.

Oynadığın karakterin gücünü, skill setini %100 verimli kullanabilmelisin, oyun bilgin çok yüksek olmalı. Oyunla ilgili bazı kavramları öğrenmen de gerek.

Örneğin bir bronz oyuncusunun ben Prio kelimesini duyduğunu sanmıyorum oysaki lol için çok önemli bir kavramdır. Bütün stratejiyi değiştiren, ona göre oynaman gereken bir kavramdır.

Mobilde, evimin balkonundan, çay yudumlarken yazmak çok zor geldi ve bu yüzden dikkatim dağınık yazdım ama her şeyi iyi niyetle, senin için yazdım. Umarım bir kaç şey de olsa anlatabilmişimdir.

"bütün rolleri oynarım. ADC Support top falan hepsinde iyiyim ama malumunuz takımdır lane kontrolüdür falan şeyler biraz kötü olduğu için lig atlayamıyorum."

Bu mentaliteyi bırakmadığın sürece o ligde kalmaya mahkumsundur. Ben sezon 3'ten beri bu oyunu oynuyorum her sezon elmas-master arasında bitirdim ve buna rağmen her koridorda oynayabiliyorum demiyorum sen nasıl diyorsun bunu ?

İlk olarak koridorları ve şu anki metada ne yaptıklarını anlaman lazım sırf kazanmak için zevk almadığın bir laneyi seçmene gerek yok. Diyelim ki solo oynamak istedin ne oynayabilirsin ? Şu an Aatrox meta picki olarak aşırı kuvvetli onun dışında Orrn takımına güveniyorsan mükemmel bir picktir, Sion hala iş görür ama üst koridorun şu an asıl olayı ilk seçimi yapan üst koridor oyuncusu koridorda karşı seçim alındığı için %70 kaybediyor o yüzden ilk seçimi sizin yapacağınız zamanlarda güvenli oynayabileceğiniz, karşınızdaki adamı beslemeyeceğiniz "kör seçim" şampiyonlarınız olması gerekiyor bunlar ne olabilir örneğin gnar ve gragas gayet iyi tercihlerdir. Şimdi nelerden bahsettik Aatrox, Orrn, Sion, Gnar ve Gragas. Bu 5 şampiyonlarla düzenli olarak oynarsanız zamanla şampiyonlara hakim olup, gerekli harita takibini ve rakip junglenin rotasyonuna dikkat ederek oynarsanız oyunu üst koridordan kopartıp gidersiniz. Lakin şunu asla unutmayın "ben ayrık ittireceğim defansif kalın" diye bir mantık soloQ'da yok. Takımın savaşmak ister bunu engelleyemezsin istediğin kadar yaz. O yüzden bir objektif ya da bir savaş olacağı zaman gidip o savaşa katılman gerekiyor.

Yüksek ihtimalle her lanede iyi oynamıyorsundur elona göre iyisindir ama eğer her el güzel bir kdaya sahip olup takımını taşıyamıyorsan sende de hata vardır maç tekrarlarını izle yaptığın hataları incele metayı takip et ama o liglerde meta çok önemli değil kendine bir lane seç o lanede uzmanlaş falan yani çok da millete sallama bir küfür ediyosun tum oyununu bozuyor lanene gelip farm çalıyor falan vesaire bronzda oynasam bende çıkamam aslında sinirlenmemek elde değil sana bol şans diliyorum dostum.

İyi günler.
Trundle, master yi, samira, kayn, darius,

Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık ama ben birkaç şeye takıldım. Ben ne oynayacığıma karar veremiyorum gerçekten en büyük sorunum bu bende istemiyorum az önce luican oynadım ortalamanın biraz üstü bir kda ile dün Warwick, Yasuo oynuyordum ondan önceki gün Leona, Morgana yani hepsi bana güzel geliyor 1-2 maç oynadığım karakterle OTP olacağım kesin diyorum 2 maç sonra sıkılıp bir daha oynamıyorum. Yani demek istediğim şey beceri olsun diğer şeyler olsun ben kendimi test edemiyorum becerimi test edecek bir site olsun, program olsun ya da oyun içinde böyle davranıyorsan şunu dene diyebiliceğiniz bir şampiyon var mı?

Edit: Maç gireceğim arada kaldım ne oynasam diye 17 dakikadır meta pick bakıyorum öyle düşünün 😕

Son düzenleme:
Düşük ligde haritanın her yerinde olursanız kazanabilirsiniz,

orta koridor Viktor, Orianna, ChoGat, Vladimir orta oyundan sonra çok güçlenen karakterler.

Support içinde Rell öneririm karakteri öğrendikten sonra (yetenek setinin açıklamalarını okumak değil kullanmayı öğrenmek) çok iş yapabilen bir karakter Kled doğru eşyalarla ve doğru oyunda seçerek takımı oynatan bir karakter.

Özellikle ana karakterim olan Viktor tek başına oyun taşıyabileceğiniz nadir karakterlerden.

Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık ama ben birkaç şeye takıldım. Ben ne oynayacığıma karar veremiyorum gerçekten en büyük sorunum bu bende istemiyorum az önce luican oynadım ortalamanın biraz üstü bir kda ile dün Warwick, Yasuo oynuyordum ondan önceki gün Leona, Morgana yani hepsi bana güzel geliyor 1-2 maç oynadığım karakterle OTP olacağım kesin diyorum 2 maç sonra sıkılıp bir daha oynamıyorum. Yani demek istediğim şey beceri olsun diğer şeyler olsun ben kendimi test edemiyorum becerimi test edecek bir site olsun, program olsun ya da oyun içinde böyle davranıyorsan şunu dene diyebiliceğiniz bir şampiyon var mı?

Edit: Maç gireceğim arada kaldım ne oynasam diye 17 dakikadır meta pick bakıyorum öyle düşünün 😕
Doranın Kalkanı ekle beraber girelim

Düşük ligde haritanın her yerinde olursanız kazanabilirsiniz,

Orta koridor Viktor, Orianna, chogat, Vladimir orta oyundan sonra çok güçlenen karakterler.

Support içinde rell öneririm karakteri öğrendikten sonra (yetenek setinin açıklamalarını okumak değil kullanmayı öğrenmek) çok iş yapabilen bir karakter Kled doğru eşyalarla ve doğru oyunda seçerek takımı oynatan bir karakter.

Özellikle ana karakterim olan Viktor tek başına oyun taşıyabileceğiniz nadir karakterlerden.

Doranın kalkanı ekle beraber girelim.

Bhackistan nick hocam attım istek.

Geri
Yukarı