LoL seri maçı nedir?

Sigara gibidir LoL, başlayınca bırakamayacağın bırakmak istedikçe bağımlısı olduğunu fark ettiğin bazen güzel bazen de sana zarar verir :D.

Arkadaşlar ben şimdi maç kazandım ancak seri maçına girmeden rank atladım. Nasıl oluyor seri maçı ne zaman oluyor? Seri maçına girdiğimden benim haberim olur mu? Rank: Bronz 1 yardımcı olur musunuz lütfen.
Bir derecen yoksa derece alana kadar 10 oyun oynarsın başarina göre seni bir dereceye atar. Bu kısımda herhangi bir seri maç söz konusu değil. Şimdi sen bronz 1 den gümüş 4 e çıkmak için oyun oynayacaksın ve 100 lp biriktireceksin. Oyun sana seriye girince haber veriyor. Örneğin 85 lp yaptın ve bir oyun daha kazanıp 100 lp yaptığında oyun sonu ekranda seri maçlara girdiğinizi gösteriyor.

Bir derecen yoksa derece alana kadar 10 oyun oynarsın başarina göre seni bir dereceye atar. Bu kısımda herhangi bir seri maç söz konusu değil. Şimdi sen bronz 1'den gümüş 4'e çıkmak için oyun oynayacaksın ve 100 lp biriktireceksin. Oyun sana seriye girince haber veriyor. Örneğin 85 lp yaptın ve bir oyun daha kazanıp 100 lp yaptığında oyun sonu ekranda seri maçlara girdiğinizi gösteriyor.

Anladım. Benim rankım var ilk 10 maçı kazandım ancak diğer arkadaşlar mesela bronz 2'den bronz 1'e çıkarken de seri maçı olduğunu söylediler. Ancak mesela ben dün bronz 2'ydim bir maç daha kazandım 100 lp oldum ve beni direkt bronz 1'e attı. Bu sadece bronzdan gümüşe ya da gümüşten altına çıkarken mi oluyor? Yoksa bronz 2'den 1'e çıkarken falan da oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Benim rankım var ilk 10 maçı kazandım ancak diğer arkadaşlar mesela bronz 2'den bronz 1'e çıkarken de seri maçı olduğunu söylediler. Ancak mesela ben dün bronz 2'ydim bir maç daha kazandım 100 lp oldum ve beni direkt bronz 1'e attı. Bu sadece bronzdan gümüşe ya da gümüşten altına çıkarken mi oluyor? Yoksa bronz 2'den 1'e çıkarken falan da oluyor mu?
Hayır yanlış hatırlamıyorsam ilk oyununu oynayınca seni hemen bir dereceye atıyor. Bu geçici bir derece. 10 oyunu oynarken kazandığında normal dereceli oynarken kazandığın lp den çok daha fazla lp geliyor ve 100 lp olunca seni hemen bir üst lige atıyor. 10 oyunu oynayıp bitirene kadar seri yok. Yine örnekle açıklayayım. Şimdi sen ilk oyununu attın ve kazandın seni demir 1 75 lp ye atıyor oyun. Daha sonra 1 oyun daha oynadın ve kazandın. 50 lp geliyor ve direkt bronz 4 oluyorsun. 10 oyun bitene kadar bu böyle. Ama kaybettiğinde lp kaybetmiyorsun. Normal derecelilerde kaybedersen lp de kaybediyorsun. Eğer 10 oyunu da bitirdiysen şimdi normal dereceli maçlara başladın demektir. Şimdi bir üst lige çıkarken seri maçları oynaman gerek.

Hayır yanlış hatırlamıyorsam ilk oyununu oynayınca seni hemen bir dereceye atıyor. Bu geçici bir derece. 10 oyunu oynarken kazandığında normal dereceli oynarken kazandığın LPden çok daha fazla LP geliyor ve 100 lp olunca seni hemen bir üst lige atıyor. 10 oyunu oynayıp bitirene kadar seri yok. Yine örnekle açıklayayım. Şimdi sen ilk oyununu attın ve kazandın seni demir 1 75 lp ye atıyor oyun. Daha sonra 1 oyun daha oynadın ve kazandın. 50 lp geliyor ve direkt bronz 4 oluyorsun. 10 oyun bitene kadar bu böyle. Ama kaybettiğinde LP kaybetmiyorsun. Normal derecelilerde kaybedersen LP de kaybediyorsun. Eğer 10 oyunu da bitirdiysen şimdi normal dereceli maçlara başladın demektir. Şimdi bir üst lige çıkarken seri maçları oynaman gerek.

Tamam çok teşekkür ederim.

Evet

Geri
Yukarı