LoL sistemi çökertiyor

kingrammus12

Yoctopat
Daha fazla  
Yaşadığım sorun LoL oyununu açarken bütün sistem kasmaya başlıyor ve kesinlikle oyuna geçemiyorum lobideyken bir sıkıntı olmuyor ama oyun başladığı an bilgisayar çökmeye başlıyor. Kapanmıyor ama mouse kafayı yiyor veya her şey çok yavaş çalışıyor. Bu sorun Görev Yöneticisi'nden oyun içi ekranı kapattığım an çözülüyor ama sonuçta oyunu oynayamıyorum ve görev yöneticisinde dikkat ettiğim şey sistem kesintileri ve LoL CPU'yu %100'e kadar çıkarıyor. Bu yüzden kasıyor olabilir yardım edebilir misiniz?

resim_2024-03-28_121458686.png

Olur, tarama sonrası OCCT ile PSU testine sok kapanma vs oluyor mu kontrol et.

Malwarebytes ile tarama tyaptım 5 tehdit buldu ve sonrasında yok etti birkaç kere daha tarama yaptım sonrasında temiz gözüküyor ve şu anda da güç testi yapıyorum OCCT'den 7 dakikadır testte sıcaklık vs her şey normal gibi kapanma da olmadı.

Malwarebytes ile tarama tyaptım 5 tehdit buldu ve sonrasında yok etti birkaç kere daha tarama yaptım sonrasında temiz gözüküyor ve şu anda da güç testi yapıyorum OCCT'den 7 dakikadır testte sıcaklık vs her şey normal gibi kapanma da olmadı.

PSU'da kapanma olmuyorsa sorun virüs kaynaklı onlar da dedigine gore basarıyla silinmis. Oyuna gir bakalım aynı sorun devam ediyor mu?

Masaüstünde Torrent uzantıları vs. görüyorum. Virüs girmiş olabilir mi? Bence bir format atmakta fayda var.

Sanmıyorum ve varsa da az önce tarama yaptım ve silindi bazı şeyler Torrent'ten oyun indirdiğim doğrudur.

PSU'da kapanma olmuyorsa sorun virüs kaynaklı onlar da dedigine gore basarıyla silinmis. Oyuna gir bakalım aynı sorun devam ediyor mu?

Sizi de uğraştırıyorum ama geçmiyor yani çok değişik bir şey ve hani virüsle alakalı bir şey değilmiş gibi başka oyunlarda bu sıkıntıyı çekmiyorum.

Ve şunu da eklemek isterim Valorant da açılmıyor yani bu Riot Client'le alakalı olabilir mi?

Son düzenleme:
Sanmıyorum ve varsa da az önce tarama yaptım ve silindi bazı şeyler Torrent'ten oyun indirdiğim doğrudur.

Sizi de uğraştırıyorum ama geçmiyor yani çok değişik bir şey ve hani virüsle alakalı bir şey değilmiş gibi başka oyunlarda bu sıkıntıyı çekmiyorum.

Hocam PSU'yu test ettirmemin nedeni fason ve adi bir mal olması, açıkçası sorunun PSU'dan kaynaklandıgını düşünüyorum. Baska bir PSU ile deneme imkanınız var mı?

Geri
Yukarı