LoL Top Lane Şampiyon Önerisi

Lerasen

Decapat
Oyuna yeni başladım yaklaşık 1.5-2 hafta oldu oyunun ilk başında Darius şampiyonunu seçtim. Genelde Karabalta, Ruh gömleği veya Çivili zırh ile giriyorum ve oyunun verdiği mavi özler ile Jax ve Urgot aldım. Urgot ile genelde E-W-Q-Düz Vuruş-R yapıyorum. Jax ile şuan 2 kere oynadım çok fazla oynama fırsatı bulamadım. Urgota ise Donmuş Balyoz ve Karabalta giriyorum.

Bir de Riveni deneme şansım oldu. Riven bayağı hoşuma gitti kasılınca oynaması çok eğlenceli oluyor ve Q'su muhteşem.

Minyon kesmeye özen gösteriyorum ama bazen lanem'deki adamı öldüreceğim diye gözümden kaçıyor veya direkt kill peşinden koşuyorum.

Şu anda 15 level'im mavi öz biriktiriyorum. Şu anda 1700 mavi öz var. Aklımda biriktirip Irelia veya Akali almak var ama büyük ihtimal ile Irelia alacağım çünkü bence ilk başlarda zor şampiyona alışırsam belki de oynaması kolay şampiyonları rahatlıkla çözebilirim.

TOP Lane için önerileriniz ve şampiyon önerileriniz var mı? Yazarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Urgot şu an metada çok güçlü. İrelia top laneden çok midde daha iyi ama o da güçlü hala. Aatrox alabilirsiniz bence. Ama herolara alışmaktan çok oyun bilginizi arttırmaya çalışın. Çünkü 10/0 oynasanız da doğru hamleleri yapmadığınız sürece yine oyunu kaybedebilirsiniz. Bunun için profesyonel oyuncuları izlemenizi öneririm.

Darius'a, Riven'e Yenilmez rünü ile girip denemeni test ederim. Riven bir süre sonra sıkıyor bana kalırsa. Şu an metada İrelia, Urgot, Poppy, Aatrox falan var. Aatrox aslında çok eğlenceli karakter başta zor gelse de anlayınca efsane oluyor. Poppy bana kalırsa sıkıcı bana hitap etmeyen bir karakter şimdi mainleri üzmek istemem :D Urgot'ta çok sağlam. Önceden Urgot rework gelsin moruk diyorduk adam adc herosuydu şimdi göbeğiyle top lanelerde geziyor :D

Fiora tavsiye ederim. Bence oynaması zevkli ve eski haline oranla daha fazla beceri isteyen bir şampiyon.

Darius Mainim. Son zamanlarda lane kaybettiğimi hatırlamıyorum hiç. Bana kalırsa da oyunun en güçlü şampiyonu. Onun dışında Swain oynamayı seviyorum fazlasıyla. Darius'u Üçlü kuvvet ve Yenilmez eşliğinde denemeni tavsiye ederim.

Riven oynamanı şu anlık pek tavsiye etmiyorum. Çünkü ilk rankedlarını atmaya başladığın anda daha auto attack cancelini öğrenememiş olacaksın. Daha basit herolara yönelmeni tavsiye ediyorum aksi takdirde çok zorlanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı