LoL üst koridor için şampiyon ve taktikler

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Ara sıra destek rolünü ara sıra üst koridor oynarım bu çoğu zaman değişiyor orta koridora gelene kadar. Artık üst koridorada oynamaya karar verdim. Aklımda çeşitli şampiyonlar mevcut sizin önerebileceğiniz şampiyonlar var mı?
Üst koridorada totemler nerelere atılmalı ezilince nerelerde oynanmalı ezince nerede oynanmalı bunları öğrenmek için hangi video'ları veya oyuncuları takip etmeliyim?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Aklımdaki şampiyonlar;
Aatrox
İrelia
Fiora
Nasus

Son düzenleyen: Moderatör:
Rumble deneyebilirsin. Metanın yer yer arkasında kalsa da çok güçlü bir şampiyon. Fakat ultisini manuele alıp bol bol antremanda rakibi üstüne çizgi şeklinde atma çalışması yapın. Erken oyunda sürekli baskı kurmalısınız. Bunu yaparken nehir sürekli totemli olmalı.
*Rumble main :)

Her şeyden önce kendinizi geliştirmek istiyorsanız playmaking becerisine sahip basit bir şampiyon oynamalısınız. Master/Challanger altı eloda meta çok da önemli değil ve çok fazla şampiyon oynamak ilerlemenizi yavaşlatacaktır. Birkaç şampiyona odaklanıp, iyice öğrenip yükseldikçe şampiyon skalanızı büyütmek daha uygun olacaktır. Mesela Jax, Malphite, Darius, Poppy gibi şampiyonları oynayabilirsiniz. Playmaking becerisi yüksek şampiyonlardır.

Asıl olay oyunu başka roldeki takım arkadaşlarınızın oyunu çözmesine gerek kalmadan kendiniz tek başına taşıyabilmeniz. Solo Q'da her maç 1v9'dur diye düşünmek lazım, özellikle düşük elolarda.

Aynı zamanda çok sayıda maç oynayıp tekrarları izleyip hatalarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz.

Son düzenleme:
Lütfen Teemo oyna.
teemo.png

Rumble deneyebilirsin. Metanın yer yer arkasında kalsa da çok güçlü bir şampiyon. Fakat ultisini manuele alıp bol bol antremanda rakibi üstüne çizgi şeklinde atma çalışması yapın. Erken oyunda sürekli baskı kurmalısınız. Bunu yaparken nehir sürekli totemli olmalı.
*Rumble main :)
Hocam Rumble sarmıyor beni açıkçası ama güçlü olduğunu da biliyorum.
Her şeyden önce kendinizi geliştirmek istiyorsanız playmaking becerisine sahip basit bir şampiyon oynamalısınız. Master/Challanger altı eloda meta çok da önemli değil ve çok fazla şampiyon oynamak ilerlemenizi yavaşlatacaktır. Birkaç şampiyona odaklanıp, iyice öğrenip yükseldikçe şampiyon skalanızı büyütmek daha uygun olacaktır. Mesela Jax, Malphite, Darius, Poppy gibi şampiyonları oynayabilirsiniz. Playmaking becerisi yüksek şampiyonlardır.

Asıl olay oyunu başka roldeki takım arkadaşlarınızın oyunu çözmesine gerek kalmadan kendiniz tek başına taşıyabilmeniz. Solo Q'da her maç 1v9'dur diye düşünmek lazım, özellikle düşük elolarda.

Aynı zamanda çok sayıda maç oynayıp tekrarları izleyip hatalarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz.
Hocam Jax'ı deneyeceğim daha öncede biraz oynadım öneriniz için teşekkürler.

Aatrox sağlam nerf yedi diye biliyorum. Metada olan şampiyonları normal oyunda trainle. Sonra rank maçında oynamaya başla. Tplerin çoğu zaman oyun kazandırabilir. Boş bulunduğun anda bota sürekli göz at. Aksiyon olursa jungleları gank attığında Tpni at. Farmla, üstünlüğü sağlayınca mide roamla ya da rakibin ormanında gez.

Son düzenleme:
Lütfen Teemo oyna.
Küfür yemek istemiyorum ama yazdım köşeye. 🙃
Aatrox sağlam nerf yedi diye biliyorum. Metada olan şampiyonları normal oyunda trainle. Sonra rank maçında oynamaya başla. Tplerin çoğu zaman oyun kazandırabilir. Boş bulunduğun anda bota sürekli göz at. Aksiyon olursa jungleları tank attığında Tpni at. Farmla, üstünlüğü sağlayınca mide roamla ya da rakibin ormanında gez.
Aatrox böyle kalmaz umarım haftaya değişir diye umuyorum bide Teleportla oynamaya alışmam lazım.

Darius oynamışlığım var uzun zaman boyunca. Hayalet olmadan oynanmıyor hantal olduğu için. Erken oyunda ağırkan alıp minyon kestiğin anda gelen hız artışıyla rakibi yakalayıp kombonu yapabilirsin. Tabi karşındaki şampiyona göre de değişiyor oynanışın ama şunu söyleyeyim w,e veya hayalet kullanınca rakibin arkasına geçmeye çalış. 5 kanama yükü yaptıysan korkmana gerek yok 2v1 atabilirsin çoğu şampiyonlara karşı( gank yediğini varsayarsak). Her şampiyona karşı nasıl oynayacağını yazamam şuanda ama istersen başka bir mesajda yazabilirim. Ve şampiyondan çok harita kontrolü ve "dodge" yeteneği önemli. O yüzden o yönlere odaklanırsan her şampiyonu belli bir düzeyde oynayabilirsin hiç bilmesen de.
Küfür yemek istemiyorum ama yazdım köşeye. 🙃

Aatrox böyle kalmaz umarım haftaya değişir diye umuyorum bide Teleportla oynamaya alışmam lazım.
Gerçekten Aatrox'u mahvetmişler, çok güçsüz ama hala yasaklıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı