LoL ve CS:GO Bitiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@45406
PUBG kısmına ben de katılmıyorum, oyun zaten çok da pahalı değil, oyuncular arasında popüler olunca Twitch'de de patladı, H1Z1'den de çok daha başarılı.

Bitmiyor, efsaneler ölmez.

Sadece şekil değiştirir. CS:GO'yu Mevlanalar bastı.

Farkettiğiniz gibi oyun piyasası ve oyuncuların büyük bir kitlesi son yıllarda Free To Play, MMOFPS, RPG ve MOBA türlerine kaymış durumda. Bu tarz Çok Oyunculu oyunların güncellenmesi çok zor değil zaten. Mesela LoL'de bir şampiyona güncelleme getiriyorsunuz, oldu size değişiklik. Ya da CS:GO'da bir harita değişikliği yapıyorsunuz. Bunlar, online oyuncu kitlesini kaybetmemek için yeterli olabilir. Zaten Dünya çapında şampiyonluklar düzenleniyor, büyük paralar dönüyor etrafta.

PUBG'yi her ne kadar oynamasam da, yukarıda bahsettiğim oyunlara iyi bir rakip olduğunu gördüm. Bu rekabet Samsung-Apple ya da Mercedes-BMW kapışması gibi sanırım. Ama insanlar bu oyunlar üzerinde saatlerini harcıyor. Çok önemli ve maalesef çok üzücü de olan şey şu ki, harcanan bu saatlerin bu tür oyunlarda harcanması. Demek istediğim bir hikaye bazlı oyun ya da strateji oyunu, simülasyon oyunu ya da oynadığımız o epey eski oyunlar ile bu e-spor camiasını oluşturan, oyuncuların birbiriyle kavga etmesine, kıl payı kaçırdığı skorlar yüzünden ''hass*kt*r be!'' dedirten oyunlar arasında dağlar-deryalar kadar fark var. Çünkü bakıyoruz ki oyunlar resmen e-spor oyunları ve e-spor olmayan oyunlar olarak ikiye ayrılmış durumda.

Ben de eskiden CS:GO ve şuan az da olsa LoL oynayan birisi olarak size tavsiyem, cidden oynamayın bu oyunları. Bakın bu parargrafta yalnızca kendi fikrimi belirtiyorum. İnsanları asosyalleştiren, ruh ve beden sağlını pert eden ve diğer oyunculardan daha üstün oynamak için ve kostüm vb. almak için para yatırdığı oyunları bırakın derim. Çok şükür ben nadir oynuyorum artık LoL'ü, zaten 1.5 senedir oynuyordum yani pek yeni sayılmam. :D. Bunları oynayacağınıza Steam ya da Origin gibi oyun platformlarında para ile satılan ama sonrası tamamen ücretsiz olan kaliteli oyunları alın derim. Bakın ben zamanında Metin2'ye 80 TL, 8-9 ay önce de LoL'e yaklaşık 100 TL harcayan biri idim. Sizlere tavsiyem bu oyunlara paranızı harcamayın. Strateji, hikaye bazlı, korku oyunlarına yönelin derim. Şahsen, Mount and Blade 2:Bannerlord'un çıkması ile LoL'ü de bilgisayarımdan bertaraf ediyor olacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı