LOL ve WOW gibi oyunlarda anlık FPS düşme sorunu

Syrentia

Kilopat
Merhaba arkadaşar, bilgisayarımı alalı neredeyse 2-3 ay oldu. Ve anlamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Size şöyle anlatayım bunu ben farklı tarzlarda farklı oyunlar oynayan biriyim ve 2-3 oyunda karşılaşınca bunun başka bir sorunu varmış gibi hissetmeye başladım.
İllaki forumda LOL oynayan ya da oynamış arkadaşlar vardır. Misal LOL'den örnek verecek olursam, neredeyse Teamfight'larda 200 FPS alıyorum en düşük. Özellikle minion'lar çıkmadan önce 450-500'e kadar yükseliyor lakin diyelim karakterimin canı 10-20 bir şey kaldı ve ölmek üzereyim üzerime bir skill gelirken dodge yapabileceğim bir şey geliyor hem de ve ben nedense tam o sırada yani oyunda ölünce o gri ekrana geçmeden milisaniye önce oyun böyle küçük bir şekilde donuyor ve dodge yapamıyorum.
Ve diğer bir oyundan örnek verecek olursam WOW oynuyorum daha önce oynamıştım ve son paketi olan " Legion'' almadığımdan ötürü bayağı uzak kalmıştım. Şimdi aldım ve 0'dan karakter kasıyorum diyelim bir mob öldürdüm ve kutusuna gittim tam açarken gene LOL'deki gibi minik bir kasma oluyor ve kutu açılıyor. Normaldede 190 FPS'den aşağıya düştüğünü görmedim WOW'dayken.

Demem şu ki hani bazı olayları yaptığımda milisaniyelik bile olsa bir FPS drop mu denir ya da başka bir sorun mu oluyor onu anlamış değilim. Ve eski laptobumda da böyle bir sorun vardı. Ama o zaman sadece LOL'den kaynaklıydı ve bende makinanın eski olmasına verdim bu sorunu. Ben gene aşağıya makinemın özelliklerini yazayım belki lazım olur. Gerçekten bu sorunu çözmemde yardımcı olacak birisi varsa minnettar kalırım. Herkese iyi forumlar.

• İntel i7 4790K
  • Asus Strix RX 480
  • 16GB Ram
  • 1TB + 1TB HDD
  • 750 W Powersupply

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı