Göğüs çalışamayan birisi ne yapmalı?

Johan334

Picopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum ve göğüs - bacak dışında her bölgeyi çalıştım o nedenle kolumun her kası gelişmiş (biceps - triceps - omuz vs.) Bu nedenle ağırlık ile göğüs çalışamıyorum kollarım kütle olarak çok ileride olduğu için (şınav çekerek hissedip çalışıyordum artık onda da hissetmemeye başladım çok tekrar sayısı insanı yoruyor) hareketleri doğru formda yapmak veya düzenli göğüs çalışmayı denedin mi gibi genel sorular sormadan (ki hepsini denedim sonuç alamadım bu sorulabilecek soruların) gerçek bir çözüm sunacak biri varsa beni çok mutlu eder. Psikolojikmen fazla yıpratıcı oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum ve göğüs - bacak dışında her bölgeyi çalıştım o nedenle kolumun her kası gelişmiş (biceps - triceps - omuz vs.) Bu nedenle ağırlık ile göğüs çalışamıyorum kollarım kütle olarak çok ileride olduğu için (şınav çekerek hissedip çalışıyordum artık onda da hissetmemeye başladım çok tekrar sayısı insanı yoruyor) hareketleri doğru formda yapmak veya düzenli göğüs çalışmayı denedin mi gibi genel sorular sormadan (ki hepsini denedim sonuç alamadım bu sorulabilecek soruların) gerçek bir çözüm sunacak biri varsa beni çok mutlu eder. Psikolojikmen fazla yıpratıcı oldu.
Sırt çalıştın mı peki? Yani bir süre kollar için ekstra antrenman yapmayı bırakırsın doğru formla, ağırlığı göğse verebilmeyi öğrenirsen bu farkı giderebilirsin. Ama yani ben sırt,bacak-göğüs vs çalışmadım sadece kol çalıştım gibi tavsiyeleri size kim veriyor ya da niye böyle yapıyorsunuz anlamıyorum vücut bir bütündür, güç ve estetik ancak ve ancak tüm vücudun eğitilmesi, zorlanması ile olur. Gene de dert etme hala geri dönüşü rahat olacak bir noktadasın.

Sırt çalıştın mı peki? Yani bir süre kollar için ekstra antrenman yapmayı bırakırsın doğru formla, ağırlığı göğse verebilmeyi öğrenirsen bu farkı giderebilirsin. Ama yani ben sırt, bacak-göğüs vs çalışmadım sadece kol çalıştım gibi tavsiyeleri size kim veriyor ya da niye böyle yapıyorsunuz anlamıyorum vücut bir bütündür, güç ve estetik ancak ve ancak tüm vücudun eğitilmesi, zorlanması ile olur. Gene de dert etme hala geri dönüşü rahat olacak bir noktadasın.

Hayır sırtta çalışmamıştım ilk 4 ay sonrasında çalışmaya başladım yalnızca barfix ve t bar row hareketinden verim alabiliyorum onda da ama bana geri dönüşü çok uzun sürer gibi bir korku var

Yeni konular

Geri
Yukarı