LoL vs Dota 2

Çözüm
LoL'e basit diyen birisinin kümesinin altından yüksek olma şansı yok. Düşük seviyede trollemeye çalışanları izlersen kolay sanarsın tabii. Koridorda girilecek takaslarda hasar hesaplaması, takas zamanı, harita kontrolü, koridor ittirme ve dondurma zamanları, görüş noktaları ve objektiflerin değerlendirilmesi, yetenek atışlarından kaçmak, doğru zamanda doğru büyüleri kullanmak, takım savaşında pozisyon almak ve daha nice noktaya kolay derseniz piyasada zor oyun kalmaz.
Arkadaşın söylediğini şöyle özetleyeyim en iyisi.
LoL oynaması kolay, ustalaşması zordur.
DotA oynaması zor, ustalaşması kolaydır.
LOL Dota ya gore daha yuzeysel geliyor bana. Dota yi ogrenmesi ve ustalasmasi daha zor bu sebeple. Ama ustalasinca da verdigi haz daha fazla. Artik ikisini de oynamiyorum ama bir gun donup oynayacaksam bu kesinlikle Dota olur.

Gerçekten Yasuo ile Invoker'ı mizahi olarak karşılaştırmamı bu kadar mesela haline getirdin ya, gerçekten şaşırtıcı. Konuyu cehalete nasıl taşıdın onu da merak ediyorum.

Mizah diyorum inanmıyorsun, neyim ben yalancı mı? Beyefendiye bak benim ne amaçla yazdığımı benden iyi biliyor. En son mesajından 3 yıl sonra bunu söylemek için mi mesaj yazıyorsun? Boş herif seni.

İnsanlar gerçekten şaka gibi oluyorlar bazen... Geçenlerde bu arkadaşa benzer birisi vardı forumda. "Şöyle hocayım, böyle hocayım" falan diyerek diplomasını atıyordu millete. Ha bir de yaşını falan söylüyordu. Şimdi aynı kişinin Dota Fanı Edition'u gelmiş. Yaşını ve rankını yazıp bize oyun hikayelerini falan anlatıyor... Tüh ya İnvoker ile Yasuo'yu benzetti arkadaş ne olacak şimdi? Cehalet dediğimiz şey budur(!)

Anlat abi dinliyoruz biz. Bu cehaletten acilen kurtulmalıyız, daha fazla meslek hikayeleri anlat! Çabuk!

LoL'e basit diyen birisinin kümesinin altından yüksek olma şansı yok. Düşük seviyede trollemeye çalışanları izlersen kolay sanarsın tabii. Koridorda girilecek takaslarda hasar hesaplaması, takas zamanı, harita kontrolü, koridor ittirme ve dondurma zamanları, görüş noktaları ve objektiflerin değerlendirilmesi, yetenek atışlarından kaçmak, doğru zamanda doğru büyüleri kullanmak, takım savaşında pozisyon almak ve daha nice noktaya kolay derseniz piyasada zor oyun kalmaz.
Dota ile karşılaştılırdığında kolay. Dota'nın mekanikleri vs daha zor. İkisininde oynadım.

Geri
Yukarı