LoL'de 60 Hz laptop yeterli mi?

ysfakbyr06

Hectopat
LoL'de 240 FPS alıyorum ama laptop ekranı 60 Hz ekran tazeleme hızı var. LoL'de yeterli midir yoksa 144 Hz olsa daha mı iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyisi elbette daha iyi olur mantık olarak ama LoL'de HZ farkının hedeflerinize ulaşmada bir engel olacağını sanmıyorum. Valorant ya da CSGO gibi rekabetçi oyunlardan biri olsaydı HZ farkı çok etki ederdi.

Hızlı şampiyonlar oynuyorsan farkı bariz şekilde hissedersin. Mouse ve kamera kontrolü çok daha yumuşak oluyor.

Kha zix oynuyorum akıcılık normal hiç kasmıyor

Daha iyisi elbette daha iyi olur mantık olarak ama LoL'de Hz farkının hedeflerinize ulaşmada bir engel olacağını sanmıyorum. Valorant ya da CS:GO gibi rekabetçi oyunlardan biri olsaydı Hz farkı çok etki ederdi.

Aynen

LoL'ü uzun süre 60 Hz monitörle oynamıştım. Sistemin de tabii ki belli bir etkisi de var da oynanışa ciddi etkisinin olduğunu sanmıyorum. Oyunda kasmayan, akıcı sisteme sahipsen sorun olacağını sanmıyorum ki öyle ağır oyun da değil.

Takılma derecesinde düşüş yaşamıyorsanız 60hz bir engel değil. FPS'inizi 120 gibi bir değere sabitleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı