LoL'de ani FPS düşmeleri oluyor

APU bir sisteminiz yoksa fazladan RAM takmak çok bir FPS artışı sağlamaz, özellikle LoL gibi bir oyunda. İşlemci bazlı bir oyun oynuyorsunuz, işlemcinizi yükseltmeden FPS arttıramazsınız.

Son olarak Görev Yöneticisi'ni açtığımda fiziksel bellek %70'in altına düşmüyor boştayken sorun nedir?

Son olarak Görev Yöneticisi'ni açtığımda fiziksel bellek %70'in altına düşmüyor boştayken sorun nedir?
Görev yöneticisi çok kullanır bir sürü hesaplama yaptığı için. Özellikle işlemciyi zorlar. (genelde eski işlemcilerde olur) Problem muhtemelen görev yöneticisinin açık olmasından kaynaklı ama net bir şey diyemem.

APU sisteme RAM eklemenin ne gibi bir mantığı var açıklar mısnız?
APU sistemlerde RAM önemlidir. Çift kanal olması avantajdır. Bu yüzden APU sistem alırken 8x2 16 GB toplam RAM önerirler ve altındaki sistemleri tavsiye etmezler.

Arkadaş zaten 4 GB RAM kullanıyor. 4 daha takarsa neredeyse hiç bir performans artışı yakalamaz LoL'de. Tabi eğer sistem APU bir sistem ise dediğim gibi çift kanal bellek olması ve 16 GB RAM olması kendisi açısından çok büyük bir avantaj.

Alıntıladığınız mesajımın sonuna bakarsanız, APU bir sistem değilse işlemci yükseltmeden FPS arttıramayacağını yazmışım konu sahibine. APU sistem ise 4 GB RAM'i 8x2 yaparak LoL'de FPS değerlerini arttırabileceğinide yazmışım.

Çift kanal ve en az 16 GB olduğu sürece RAM eklemek neyi değiştirecek?
Arkadaşın 4 GB RAM'i var.

Merhaba, LoL'de Full ayarlarda oyun başlarken 250 FPS civarı alıyorum ama koridora gittiğimde ve minyonlar geldiğinde 90'a kadar düşüyor. Sorun nedir? Güncellemeler Full yüklü.

Hocam işlemci GHz'iniz düştüğü için FPS de düşüyor. Ben Valorant oynarken 90 FPS'den aniden 20 10 FPS'lere düşüyordu işlemci GHz sabitledim düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı