Sadece LoL'de düşük FPS oluyor

Alucardama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar LoL oynarken oyun başında 150-200 FPS arası alıyorum ve minyonlar gelince FPS bir anda 50-60a düşüyor ondan sonrada yükselmiyor işin ilginç tarafı herhangi bir TF olduğu anda da değişmiyor FPS hep 50-60 civarında Valorant'ta bile neredeyse hep 80 FPS üzerinde alıyorum bu sorunun sebebi nedir acaba?

Arkadaşlar LoL oynarken oyun başında 150-200 FPS arası alıyorum ve minyonlar gelince FPS bir anda 50-60a düşüyor ondan sonrada yükselmiyor işin ilginç tarafı herhangi bir TF olduğu anda da değişmiyor FPS hep 50-60 civarında Valorant'ta bile neredeyse hep 80 FPS üzerinde alıyorum bu sorunun sebebi nedir acaba?
Oyun başladığında fps düşer normaldir bundan önce eski bir bilgisayarım vardı oyun başlamadan önce 120 fps alıyordum oyun başladığında 50 lere kadar düşüyordu .

LoL, Valorant tarzı rekabetçi oyunlar GPU dan çok CPU'yu kullanır. Oyun içi renderlama yaparken işlemci üzerinden render yapılır. İşlemciniz ne kadar iyiyse bu tarz oyunlarda daha yüksek FPS'ler alırsınız

LoL, Valorant tarzı rekabetçi oyunlar GPU'dan çok CPU'yu kullanır. Oyun içi renderlama yaparken işlemci üzerinden render yapılır. İşlemciniz ne kadar iyiyse bu tarz oyunlarda daha yüksek FPS'ler alırsınız

Hocam diyorum ki FPS sıkıntısını sadece LoL'de yaşıyorum siz diyosunuz GPU'dan çok CPU kullanır

Hocam diyorum ki FPS sıkıntısını sadece LoL'de yaşıyorum siz diyosunuz GPU'dan çok CPU kullanır
Bende diyorum ki LoL,Valorantta ki işlemci ve ekran kartı kullanım yüzdeleri diğer oyunlardan farklı sebebi ise oyun içi renderlama işlemci tarafında yapılır. Çoğu oyunda oyun içi renderlama GPU tarafında yapılır. Bazı oyunlar hem işlemciyi hem GPU'yu kullanır. Bazı oyunlar sadece işlemci kullanır. Bu yüzden yazdım bilgiyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı