LoL'de counter şampiyon önerisi

Kendi tercihlerimi yazıyorum:

Riven > Yasuo
Yasuo > Yone
Riven > Teemo
Riven > Irelia
Riven > Zed
Fizz > Yasuo
Volibear > Top Lane

Sol taraftaki daha avantajlı olacak şekilde yazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Shaco mainler sırat köprüsünde.....
Bu ara da Udyr ile iyi döversiniz.

Jungle'da kör pick atacaksan Graves alınabilir. Nidalee, Gragas veya Elise gelmediği sürece asla counterlanmazsın. E'si sayesinde AD jungle herolarına karşı erken oyunda çok ciddi üstünlüğü var. Jungle dönme hızı da iyi. Nidalee ve Elise oynanma yüzdesi olarak çok düşük, Gragas vs Graves de biraz eşit bir matchup.

Top lanede karşına Rengar gelirse Ornn al. Karşındaki Rengar, Dekar olmadığı sürece seni asla kesemez. Malphite da alınabilir ama ortalama üstü bir Rengar o koridoru da kazanabilir.

Vladimir oynayacaksan Syndra banla.

Samira'yı ne olursa olsun banlayın. Ben hayatımda bu kadar nerf yiyip hâlâ bu kadar güçlü kalabilen bir hero görmedim. 0-10 bile gitse tek ultiyle fight taşıyabiliyor, cidden unbalanced. Bu karakterin iyi oynayan birisinin eline geçtiğinde counterının olduğunu düşünmüyorum.

Gangplank oynayacaksan Fiora banla. Fiora'yı da top lane oynayacaksan direkt banla hatta. Top lane karakterlerinin %90'ını counterlıyor. Hem tank eritip hem CC yemeyip karşısındakine yedirten değişik bir karakter.

CT Hero olayı aslında elodan eloya degisir. Ornek veriyorum smurf kasip Low elolarda oynacaksan ve oynayacagin Hero'ya hakimsen karsina ct pick gelse bile nasıl oynaman gerektigini bilirsin cunku karsi taraf sirf senin ct diye o Hero'yi aliyor. Ama yuksek elolarda durum farkli.

Genelde mid lane oynuyorum eloboost yaptığım zamanlarda Fizz, Syndra ve LeBlanc tercih ediyorum. Cok tercih edilen Hero'lari karakter hakimiyeti sayesinde cok rahat sekilde eritebiliyorum.

Volibear > All diyorum ben. Öyle bir güç yok çünkü. Tahm Kench mainim. 800K'ya yakın. Yenemiyorum. Ne kadar iyi oynarsan oyna karakter seni dövüyor. Oynadığım diğer şampiyonlar için de geçerli.

Morga karşı Brand zor oluyor Morgana'nın e si beandın e Q veya W Q kombosunu engelliyor ve büyü hasarını azaltıyor
Morgana'da olay şu. Ben Brand olarak kırılgan olduğum için Q'suyla bana odaklanıyor. Dodge'layarak işlevsiz bırakıyorum ve uzaktan uzaktan sadece W ile dürtüyorum. ADC'me odaklanmaması için geride değil önlere çıkıp kendimi hedef gösteriyorum. Beni tek korkutan Yuumi'dir neyse ki her maç sadece onu banlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı