LoL'de FPS düşmesi

sYetkin

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi, sağlıklı günler. Son bir haftadır LoL'de FPS düşmesi yiyorum. Bilgisayar bir süredir açıksa ve daha sonra girdiğimde FPS'im 45'e sabitleniyor resmen. Normalde 144 sabit alıyorum oyun başlarında ama 45 FPS sabit nedenini anlamadığım şekilde. Oyun dosyalarını doğruladım sorun devam ediyor. Şöyle bir ayrıntı da var, karşılaşmaya girdim bakıyorum FPS düşmesi var. Bilgisayarı resetleyip girdiğimde FPS düşmesi ortadan kalkıyor. Oyunu kapatıp açtığımda ise devam ediyor. Sorun ne olabilir, nasıl çözebiliriz? Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1646241127853.png

Herkese iyi, sağlıklı günler. Son bir haftadır LoL'de FPS düşmesi yiyorum. Bilgisayar bir süredir açıksa ve daha sonra girdiğimde FPS'im 45'e sabitleniyor resmen. Normalde 144 sabit alıyorum oyun başlarında ama 45 FPS sabit nedenini anlamadığım şekilde. Oyun dosyalarını doğruladım sorun devam ediyor. Şöyle bir ayrıntı da var, karşılaşmaya girdim bakıyorum FPS düşmesi var. Bilgisayarı resetleyip girdiğimde FPS düşmesi ortadan kalkıyor. Oyunu kapatıp açtığımda ise devam ediyor. Sorun ne olabilir, nasıl çözebiliriz? Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.
Isı değerleriniz nedir oynarken?

Isı değerleriniz nedir oynarken?
Birdahaki girdiğimde buna dikkat edicem, bilgileri atarım.
.
Bu arada ısı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarı kapatıp açınca bu sorun düzeliyor. Bununla birlikte başka oyunlar da oynuyorum o oyunlarda sorun yok. LoL'de neden oluyor anlamış değilim. @delininyıldızı bu yüzden pek ısıyla alakası olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleme:
@sYetkin son günlerde LoL ile alakalı çok fazla FPS düşmesi v.b. konu açılıyor. Oyunu kaldırıp ve manuel olarak tüm dosyalarını silip temiz bir yükleme yapmayı deneyebilirsiniz. Belki işe yarayabilir. Isıyı sormamın sebebi acaba parçalar aşırı ısınıp performans kaybına veya kapanmaya sebep oluyor mu diye merak etmemdendi. Sadece LoL'de oluyorsa sorun LoL'dedir.
Pardon bio'da yazıyormuş :D
Bu arada imza referans göstermek kural ihlali forumda. Konu sahibi arkadaş bu gibi problemlerde mutlaka sistemini belirtmelidir.

Evet sadece LoL'de yaşıyorum, en yakın zamanda deneyeceğim.

İmza referans olayı için de bilmiyordum, daha dikkatli olacağım.
--
Sorun çözülmüş gibi duruyor, şuanlık sorunum bitti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı