LoL'de Jungle rolünü daha iyi oynamak için ne yapılmalı?

Aquaranee

Hectopat
Daha fazla  
Selam herkese. Bu sıralar LoL'de Jungle oynayasım çok var fakat ne zaman heveselenip oyuna girsem çoğunlukla feedliyorum. Acaba ne zamanlar gang atmalıyım, ne zaman jung dönmeliyim? Map kontrolünde de biraz kötüyüm. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Map kontrolünün çok iyi olması gerek, yayıncı izleyerek kendini geliştirebilirsin. Mesela Closer adam fena

Ormanda en önemli faktör harita kontrolü ve oynaya oynaya gelişen karşı ormanın hamlelerini takip etmek. Gang atmaktan da önemli bir faktör counter gang atmak.

En zor rol net ormancıdır. İlk 15 dakika oyunun kaderini doğrudan belirler. Bence şu metada erken safhası güçlü olan ormancı şampiyonlar güçlü diye düşünüyorum (Xin zhao, warwick vb.)
Sorunun cevabı da bana göre de @KobeNotRip in de dediği gibi karşı ormancının hareketlerini kontrol etmek. Karşı ormancıyı üst koridorda veya alamette gördüğün an adc nin de pozisyonu iyise ejder almalısın. Karşı ormancı ne yaptıysa sende ters bir hamle yapıp altta kalmamalısın. Sürekli aktif olup gank kolla. Eğer atabileceğin pozisyon varsa at, yoksa orman dön. Özellikle de Yengeçleri al ve pickini de ezbere değil, rakibe göre yap. Sizin takımın Orta ve üst koridor AD ise AP, AP iseler AD şampiyon al ki denge olsun.

En zor rol net ormancıdır. İlk 15 dakika oyunun kaderini doğrudan belirler. Bence şu metada erken safhası güçlü olan ormancı şampiyonlar güçlü diye düşünüyorum (Xin zhao, warwick vb.)
Sorunun cevabı da bana göre de @KobeNotRip in de dediği gibi karşı ormancının hareketlerini kontrol etmek. Karşı ormancıyı üst koridorda veya alamette gördüğün an adc nin de pozisyonu iyise ejder almalısın. Karşı ormancı ne yaptıysa sende ters bir hamle yapıp altta kalmamalısın. Sürekli aktif olup gank kolla. Eğer atabileceğin pozisyon varsa at, yoksa orman dön. Özellikle de Yengeçleri al ve pickini de ezbere değil, rakibe göre yap. Sizin takımın Orta ve üst koridor AD ise AP, AP iseler AD şampiyon al ki denge olsun.
Gayet güzel şekilde anlatmış zaten arkadaş. Dikkat edildiğinde hem keyifli hem kazançlı oyun oynanır bu arada herkesi susturmayı unutma. :)

Agir kaybeden lane e gitme sen de kaybedersin. Biraz geride olan lanelere gang atip onlari One gecirebilirsin. Maç başinda zaten gozlemleyince kime gang atilip atilmayacagini az çok anlarsin aglayip zirlayanlara sakin gang atma sonra kule altinda farm keserler sen gang attiginda.

Yeni konular

Geri
Yukarı