LoL'de lig atlamak için yeni hesap açmalı mıyım?

HD4450

Kilopat
LoL'de uzun süredir lig kasmaya çalışıyorum ama ya troll geliyor ya da Full kill çalmaya çalışan SUP'lar ormanlar geliyor bende ara sıra kötü oynuyorum onu söyleyeyim şimdi suç sende demesinler kendimi yüceltmiyorum ligim ha bire düşüyor gümüştü demire düştü şimdi yeni hesap mı açmalıyım yoksa şu anki hesaptan devam mı edeyim?

MMR'ı yüksek hesaplarla lig kasarsan kazandığında 29-30 gelir kaybettiğinde 14-15 gider. Bu hesaplar Riot hesabı olarak geçiyor. 50 level olup da Challenger ya da GrandMaster olanlar şu an bolca var. Bunların geçmişine bakarsan oyun geçmişi full dediğim şekilde. Bunu nasıl yapıyorlar da LP gitmiyor ama çok geliyor diye sorduğunu duyar gibiyim. Şöyle ki bu hesaplar 34-35 olana kadar (30 değil) dereceli girilmeden EXP boostlarla beraber full kapalı seçim (daha hızlı oyun bulduğundan) oynanıyor. Oynanan oyunlar sonucunda eğer %80 winrate civarı elde edersen zaten yeni hesap olduğundan artmaya elverişli olan MMR normal sınırlarının dışına çıkıyor. Sonra dereceli girince derecelide sana iyi takım (MMR'ı yüksek) karşıya kötü takım MMR'ı düşük) vermeye başlıyor ve bu bozuk MMR normal dışı olduğundan MMR'ı normale getirmek için üst üste feedler gibi 10'larca maç atman gerekiyor. Bu sayede normal hesabın Dia elo diyelim, Dia'ya kadar 2'şer 3'er lig atlayarak rahat çıkıyorsunuz. Ancak normal hesabınızda size sizin gibi MMR'ı düşük kişileri ve genelde AFK bırakanları oynamayı, bilmeyenleri verirken MMR'lı hesapta sizin gibi yüksek MMR'lı, Challenger smurf falan verip duruyor. Bu yüzden çok zor kaybediyorsunuz ve kaybedince giden LP çok minimal olurken kazanınca hayvan gibi LP geliyor. Bu hesaplara karşı Riot geçenlerde bi hamle yaptığını falan açıkladı ama hâlâ bu olayın çalıştığını iddia edenler ve kullananlar var.

Vasat bir oyuncu gibi gözüküyorsun. Demir felan demişsin çünkü. Kendini tabii ki geliştirebilirsin. Ama bunu TR'de yapamazsın. Oyun oynamak istiyorsan, weste geçmen gerekiyor. TR'de seviye gerçek manada yerlerde. Westte çok temiz demiyorum ama en azından oyun ve bilgi kalitesi olarak çok fark var. Gerçek anlamda DAĞLAR var. Lig atlamak, oyundan zevk almak istiyorsan yapman gereken westte oynamak. Arkadaşın yoksa TR gereksiz.

Gold, gümüş seyrediyor isen o liglerin oyuncususundur kardeşim. Açsan da bir şey değişmez. O eloboost tavsiye edenleri de kınıyorum buradan. Sonra oyununuza oyuna yeni başlamış adam gibi plat lig olup haritada sadece yürüyen adamlar oyununuzu mahvediyor. Yapmayın. Yaptırmayın.

Gold, gümüş seyrediyor isen o liglerin oyuncususundur kardeşim. Açsan da bir şey değişmez. O eloboost tavsiye edenleri de kınıyorum buradan. Sonra oyununuza oyuna yeni başlamış adam gibi plat lig olup haritada sadece yürüyen adamlar oyununuzu mahvediyor. Yapmayın. Yaptırmayın.
Evet eloboost yorumları da bana itici geldi. Doğruya yönlendirmek yerine daha kötüye yönlendiriyor :D

Soruya cevaben, "Evet açılmalı". Çünkü istediğin kadar iyi oyuncu olsan da takıma gelen kötü oyunculardan dolayı MMR düşüyor. 1 yıllık bir çar ile 5 yıllık çarın MMR'ı farklı olur. TR kitlesinden dolayı istemsizce MMR'ın etkileniyor. Ayrıca bu Eloboost ile Dia olmuş veledler takımına geldiğinde dakika 20'de FF verince yine MMR düşüyor. Yani bu oyunculuktan öte bir şey. Bende bu yüzden yedek bir çar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı