LoL'de nasıl S alınır?

ExTowpp

Centipat
Daha fazla  
Selam, başlıkta gördüğünüz gibi LoL'de nasıl S alınacağını soruyorum. Fark etmez; S-, S, S+ ne olursa kabulum. Twitch oyuncusuyum ve şu anda 68 bin Twitch'im var ve 5. seviye. 6 olmak için S lazım ama bir türlü alamadım. Mesela en son 5 dakika önce oynadığım maçta taşıdım, 33/6/3'üm ve A+ aldım. Ondan önce hatırladığım 22/5/9 oynadığım maçlar var ve onlarda A+, en az S- almam lazım. Bug'da mı kaldı acaba? Ben de çözemedim. Zaten garip bir şekilde yazdığım her şey reportlanıyor, "ne haber" yazmışım küfür banı yiyordum az kalsın. Neyse konumuza dönelim, nasıl S alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, başlıkta gördüğünüz gibi LoL'de nasıl S alınacağını soruyorum. Fark etmez; S-, S, S+ ne olursa kabulum. Twitch oyuncusuyum ve şu anda 68 bin Twitch'im var ve 5. seviye. 6 olmak için S lazım ama bir türlü alamadım. Mesela en son 5 dakika önce oynadığım maçta taşıdım, 33/6/3'üm ve A+ aldım. Ondan önce hatırladığım 22/5/9 oynadığım maçlar var ve onlarda A+, en az S- almam lazım. Bug'da mı kaldı acaba? Ben de çözemedim. Zaten garip bir şekilde yazdığım her şey reportlanıyor, "ne haber" yazmışım küfür banı yiyordum az kalsın. Neyse konumuza dönelim, nasıl S alabilirim?
Oynadığın karakter örneğin Akali olsun. Oyun Akali'yi oynadığın pozisyon içerisinde ( bunun mid olduğunu varsayalım.) Kestiğin minyon, aldığın kill, ölüm, asistden tut da diğer bütün katkıların tamamını hesaplıyor. Bu hesaplamada elde ettiği değeri kenara yazıyor. Sunucu da bulunan diğer bütün Akali oyuncularının tüm liglerdeki ortalma puanını ile seninkini karşılaştırıyor. Bu karşılaştırma üzerinden sana a. A+,b, b+,C. S, s-,s+ vb şekilde bir derece veriyor.

Akali mesela nerede oynanmaz? Örneğin Jungle da. Gidip Akali'yi alıp Jungle da oynar ve istatistiksel olarak iyi olursan daha kolay s+ alabilirsin. Bunun nedeni Jungle da Akali oynanma miktarının az olması ve oynayan kişilerin sahip olduğu skorların genelde düşük olmasıdır.

Çözüm olarak işaretleyebilirsen sevinirim hocam.

Selam, başlıkta gördüğünüz gibi LoL'de nasıl s alınacağını soruyorum. Fark etmez; s-, S, s+ ne olursa kabulum. Twitch oyuncusuyum ve şu anda 68 bin Twitch'im var ve 5. seviye. 6 olmak için s lazım ama bir türlü alamadım. Mesela en son 5 dakika önce oynadığım maçta taşıdım, 33/6/3'üm ve a+ aldım. Ondan önce hatırladığım 22/5/9 oynadığım maçlar var ve onlarda a+, en az s- almam lazım. Bug'da mı kaldı acaba? Ben de çözemedim. Zaten garip bir şekilde yazdığım her şey reportlanıyor, "ne haber" yazmışım küfür banı yiyordum az kalsın. Neyse konumuza dönelim, nasıl s alabilirim?

Ward at normalden daha fazla minyon yap.

Yanlış bilmiyorsam o rolde oynayanlardan çok daha iyi oynadığın zaman S kazanabilirsin. Benim 6-7 tane 7. seviye şampiyonum var çok da iyi oynamam aramda kazandım S leri.

Lol'de hangi karakteri oynuyorsan mesela twitch karakterinin, o yamada twitch oynayan herkesin ortalamasını baz alarak belli kriterlere bağlı bir sınıfa yerleşirsin. Yüksek sınıf almanı etkileyen nedenler oynadığın şampiyon ve role göre değişir ancak ADC rolünde KDA, Hasar katkısı, Görüş skoru ve Minyon sayısı çoğunlukla etki edecektir.

S alma konusunda bazı minik hileler var mesela orman'a başka bir lane herosu alıp iyi oynadığınızda çok daha rahat alabiliyorsunuz eğer amacınız sandık almaksa diye söyledim.

Geri
Yukarı