LOL'de Ping Olmadığı halde Lag giriyor

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Oyun içinde pingim 30-50 arası Max 65'e çıkıyor fakat buna rağmen çoğu kez oyun sırasında gereksiz 1 2 saniye lag giriyor oyuna. Mesela farm keserken aniden 1-2 saniye lag giriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Windows 10 kullanıyorum, DNS kullanmıyorum.

İnternetin ADSL sanırım paket kaybı yaşıyorsundur. Evde biri internette geziniyorsa vs. veya telefon arkadan yedekleme indirme yapıyorsa olabilir.

Pingim fırlamıyor aynı kalıyor takılmalar oluyor.
Oyunun harddiske mi kurulu? Harddiskinin okuma hızında problem olabilir, bad sector oluşmuş olabilir vb. Aynı şekilde sıkıntılı bir SSD varsa, bu gibi durumlar olabilir.

Takılma olduğu zaman, MSI Afterburner ile değerlere bakar mısın? İşlemcin ve diğer sistem bileşenlerin ne?

İnternetin ADSL sanırım paket kaybı yaşıyorsundur. Evde biri internette geziniyorsa vs. veya telefon arkadan yedekleme indirme yapıyorsa olabilir.

ADSL kullanmıyorum, Wi-Fi kullanıyorum.

Oyunun harddiske mi kurulu? Harddiskinin okuma hızında problem olabilir, bad sector oluşmuş olabilir vb. Aynı şekilde sıkıntılı bir SSD varsa, bu gibi durumlar olabilir.

Takılma olduğu zaman, MSI Afterburner ile değerlere bakar mısın? İşlemcin ve diğer sistem bileşenlerin ne?

Sistemimde herhangi bir sorun yok gtx 1050 xeon 3440 6 gb ram var fakat bilgisayarım açıldığı zaman c diskimin %100 olduğunu görüyorum ve 5-10 dakika böyle kalıyor sonra düşüyor sonra ara ara yeniden durduk yere çıkıyor bu sorundan olabilir mi ?

Süreklimi böyle yoksa yeni mi oldu? Yeni olduysa oyunla alakalıdır sunucular da delay vardır.

Oyunu yükliyeli fazla olmadı, oyunu yüklediğimden beri böyle. Artık bu durum can sıkmaya başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı