LoL'de suç işlemek

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
LoL de oyun oynarken birileri bana küfür etti. Bende karşılık vermedim ama en sonunda sinirlendim, gel yüzüme de söyle diyerek telefon numaramı verdim. Fakat numaramın 1 hanesini yanlış yazmışım. Takımdakilerden biri beni savcılığa şikayet edeceğini vs. söyledi. Sebep olarak başkasının telefon numarasını verdiğimden dolayı. Şimdi arkadaşlar tck da bu bir suçtur. Yalnız biraz endişelendim bu durumdan. Çocuğa durumu söyledim. Babam polis, onun gelmesini bekliyorum. İllaki da şikayet edeceğim diyor. Napacağımı bilemedim. Yanlışlıkla vermiş olduğum numaranın sahibi beni şikayet etse anlayacağım da bu arkadaş o numaranın sahibi değil sonuçta. Sizce bir şey çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL de oyun oynarken birileri bana küfür etti. Bende karşılık vermedim ama en sonunda sinirlendim, gel yüzüme de söyle diyerek telefon numaramı verdim. Fakat numaramın 1 hanesini yanlış yazmışım. Takımdakilerden biri beni savcılığa şikayet edeceğini vs. söyledi. Sebep olarak başkasının telefon numarasını verdiğimden dolayı. Şimdi arkadaşlar tck da bu bir suçtur. Yalnız biraz endişelendim bu durumdan. Çocuğa durumu söyledim. Babam polis, onun gelmesini bekliyorum. İllaki da şikayet edeceğim diyor. Napacağımı bilemedim. Yanlışlıkla vermiş olduğum numaranın sahibi beni şikayet etse anlayacağım da bu arkadaş o numaranın sahibi değil sonuçta. Sizce bir şey çıkar mı?
Hem suçlu hem güçlü. Boş yapıyor genellikle tüm toxic oyuncular böyledir. Takılmayın.

Hemen savunmanızı yazıyorum. Elim kaydı yanlışlıkla yanlış rakama bastım. Tabi buna hiç gerek yok çünkü sizin dediğiniz gibi ''LoL de oyun oynarken birileri bana küfür etti bende karşılık vermedim''.

Sözünün eriyse yapabilir, korkutma amaçlı da söylenmiş olabilir. Bu arada numaranı verme öyle herkese yarın bir gün adın Natali'ye çıkar sonrasında anlat anlatabilirsen.

Bilerek yapmadın. Niye suçlasınlar ki seni ? Hem o numarayı ara bakalım bence öyle bir numara bile yoktur zaten.

LoL de gizlilik sözleşmesi var savcılığa verselerde sen kendi numaranı vermediğin sürece ya da başka bir iletişim bilgisi vermediğin sürece sana ulaşamazlar. WhatsApp ve diğer platformlarda temsilcilik açılması savcılığın bilgi talep edebilmesini sağlıyor ama LoL de herhangi bir temsilcilik yok. Tabii Riot Türkiye ofisi temsilci olarak geçiyorsa bilemem ancak sanmam.

Geri
Yukarı