LoL'de yeni yama sonrası RX580 düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Biiyorsunuzdur ki LoL'e yeni yama geldi ve bu gelen yamayla birlikte ben FPS sorunu almaya başladım. Agalarla maç girelim diyorum fakat FPS sorunu yüzünden oyunu oynayamıyorum. Ekran kartım Sapphire Pulse RX580. FPS sabitlemeyi dene vs diyebilirsiniz denedim fakat işe yaramadı. Sorunun çözümünü bilen varsa rica ediyorum yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun DirectX sürümünü değiştirmeyi deneyebilirsin aslında elinde çok bir seçenek yok yani yeni yama gelene kadar optimizasyon bozuk olabilir.

Sorunun çözümü çok basit aslında. RİOT bu işe her güncelleme sonrası sorun getirmeyecek. 6700 XT ekran kartım var ve bende son güncellemelerden sonra FPS sorunu ve oyun sonu ekranının geç gelmesi sorunu yaşıyorum. RİOT çözerse çözer bu işi ha bakalım gayret.

Biiyorsunuzdur ki LoL'e yeni yama geldi ve bu gelen yamayla birlikte ben FPS sorunu almaya başladım. Agalarla maç girelim diyorum fakat FPS sorunu yüzünden oyunu oynayamıyorum. Ekran kartım Sapphire Pulse RX580. FPS sabitlemeyi dene vs diyebilirsiniz denedim fakat işe yaramadı. Sorunun çözümünü bilen varsa rica ediyorum yazsın.

Hocam driver güncelleyin ben 500 600 arası alıyorum aramda normal maçtada 300.

Hocam driver güncelleyin ben 500 600 arası alıyorum aramda normal maçtada 300.
LoL CPU bazlı bir oyun olduğu için ekran kartından az fps çok fps alıyormuş gibi bir sonuç çıkarmak mantıklı değil. Fakat ortada bir sorun var deniliyorsa muhtemelen güncellemeden sonra gelen güncellemelerin optimizasyon sorunu var, bir sonraki güncellemede düzelteceklerdir.

Oyunun DirectX sürümünü değiştirmeyi deneyebilirsin aslında elinde çok bir seçenek yok yani yeni yama gelene kadar optimizasyon bozuk olabilir.

Hocam sorunu çözdüm. FPS sınırlamaya tekrar göz attım buraya yazıktan sonra. Kare sınırını 30 yaptım ve düzeldi. Hani bu ekran kartıyla 30 FPS LoL oynamak koyuyor ama yeni yama gelene kadar idare ederim herhâlde.

Yeni konular

Geri
Yukarı