LoL'de yetenek hızı pasifin süresini kısaltıyor mu?

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Bilgisayarda oynayamıyorum telefondan oynuyorum ama bilgisayardan da başlayacağım. Yetenek hızı pasifin gelme süresini kısaltıyor mu? Özellikle Shen için soruyorum. E ile kışkırtma sonrasında pasifin süresi kısalıyor ama başka türlü kısalıyor mu bilmiyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Pasifinde kendine ait bir özellik var. 10 saniye statik bekleme süresi var evet ama yeteneklerinizi bir rakip şampiyona isabet ettiğinizde kalkan kazanıyorsunuz ve pasifin bekleme süresini 4 - 7.5 sn (seviyeye göre artıyor) azaltıyorsunuz. Statik olduğu için yetenek hızıyla azalmaz.

Q'nun bekleme süresini azaltması için kılıcı rakibin içinden geçirmek yeterli. Vurmanıza gerek yok. Ama içinden geçmeden vurursanız bekleme süresi azalmıyor. E de aynı şekilde.

W hakkında bilgim yok.

Q ile bıçağı geçirdiğimiz de galiba 4 saniye kısalıyor. Çünkü geçirdiğinde çok değişimi fark etmiyordum. (Wild Rift'te pasif direk enerjinin altında gözüktüğünden değişimi tam takip edemiyorum.)

sonradan deneme odasında denedim pasif bekleme süresinde iken bıçağı geçirirsem daha hızlı geliyor. Ve aslında benim o gördüğüm e ile hızlı yenileniyor kısmı başkaymış. Bıçağı içinden geçirdiğim için çok hızlı yenileniyormuş. Bunu fark etmem çok iyi oldu. TF de Full Q spawnlama zamanı (tabii hayvan gibi hareket hızı kasıcağım) başka türlü nasıl bıçağı içinden geçirecek kadar ileriye gideceğim.

Ama e ile adama kışkırtma attığında çok hızlı geliyor.

Wild Rift'te en sinir olduğum şey Shen'in enerjisi 1 W 1'e attıktan sonra çabuk bitiyor. Ve dolmak bilmiyor. (Q yeteneğini kullanmak için gerekli olan enerjiyi sağlıyor sadece e yeteneğinin pasifi)

Blue buff olsa bile çok yavaş doluyor. Fight esnasında 2. e atabildiğimi hatırlamıyorum. Hep enerji yetmiyor.

Zed'in yetenekleri son seviyede skil spawnladığında arka arkaya 3 taneye yakın atabiliyor hepsinden (yaklaşık) ama Shen'e ile W sürekli atamıyor. Bu olaya sinir oluyorum.

İlk seviyede 4 saniye azalıyor, 18 seviyede 7.5 saniye. Her seviyede azalma miktarı artıyor. Ayrıca hızlısı yavaşı yok, azalma miktarı sabit. Q da E de bekleme süresini aynı miktarda azaltır. Ayrıca Q ve E ile hasar vurmak enerji yeniliyor, bunu unutmayın.
İtem olarak hareket hızı çıkmanın anlamı yok, çok verimsiz olurdu. Zaten kitle kontrol atabilen ve atılma yeteneği olan bir karakterle oynuyorsunuz. Tank veya dövüşçü itemleri daha uygun tercih.

İlk seviyede 4 saniye azalıyor, 18 seviyede 7.5 saniye. Her seviyede azalma miktarı artıyor. Ayrıca hızlısı yavaşı yok, azalma miktarı sabit. Q da e de bekleme süresini aynı miktarda azaltır. Ayrıca Q ve E ile hasar vurmak enerji yeniliyor, bunu unutmayın.
İtem olarak hareket hızı çıkmanın anlamı yok, çok verimsiz olurdu. Zaten kitle kontrol atabilen ve atılma yeteneği olan bir karakterle oynuyorsunuz. Tank veya dövüşçü itemleri daha uygun tercih.

Açıkçası oynarken en çok hissettiğim eksiklik adamları yakalayamıyorum. Sonuçta hepsi Mid'de TF yaparken farklı yerlerde konumlanıyor (hareket hızı kasmaktan kastım ölü adamın zırhı, doğanın kudreti gibi itemler ile)

Eğer karşıda tank varsa direk ilah sindiren yoksa üçlü kuvvet mahvolmuş alma düşüncesindeyim. İlah sindireni aslında bir yandan istesem de yetenek kullandıktan sonra yüzde hasar vermesi sebebiyle çok ilgimi çekmiyor. Onun yerine üçlü kuvvet mahvolmuş daha op geliyor bana. Mahvolmuş zaten bir süreliğine hareket hızı sağlıyor. Wild Rift'te hareket hızı sağlıyor mu bilmiyorum ama bilgisayarda veriyor. Ölü adamın zırhı zaten hareket hızı sağlıyor. Eğer ap hasarlara maruz kalırsam dopanın kudretinden hız kazanıcağım (ama aynı zamanda ölü adamın zırhından da hız kaybedeceğim için birbirlerini tamamlıyorlar)

Eğer hâlâ daha yetişemediği mi hissedersem kaypak botu alırım. Sonuçta tank karakteri de olsa her şampiyon mobilitesi yüksek olunca daha iyi işlevler çıkarabiliyor. Shen Irelia Yasuo gibi bir yerlerden kayamadığı için sürekli olarak birilerini yakalaması zor oluyor. Ve CD süresi bir tık fazla olduğu için daha mobil olmak adına bunları düşündüm.

Sonuçta TR serverinde birinin bir şeyleri yapma zorunluluğu var.

Ama rün olarak aklıma takılan şeyler var. Hortlak eyvallah hasar çıkartıyor hafif iyileştirme sağlıyor ama verdiği hasar bana yetersiz ya da işlevsiz geliyor. Onun yerine başka ne rün alabilirim çözemedim. Yenilmez alsam yenilmez ile gram ilişkisi yok karakterin. Keskin sağanak ölümcül tempo girsem ayrı mesele. Karahasat yırtıcı kısmı zaten işime yaramaz. Sihirdar büyüsü değiştirme rünü zaten benim işime yaramaz.

Sanki Hero'nun hasarı üstüne entegre edilmiş sen sadece tank kas ve hasarın keyfini çıkart denmiş gibi bir hali var. Yani öbür tankları ap kassan çok feci hasarları artıyor. Misal Nunu. Ap kasınca hayvan gibi vuruyor. Ama Shen ap kadınca 100 ap başına bıçağı geçirmeden %1.5 bıçağı geçirerek %2 hasarı artıyor.

Yani Hero'yu hiçbir şekilde güçlendirmenin yolu yok. Sanki Riot bu Hero böyle dengeli. Sen sadece tank kas ve keyfine bak dercesine bir şey yapmış. Ad kasmak bile fayda etmiyor çünkü hiçbir Skill'i ad ile güçlenmiyor. Haliyle Darius Garen gibi bir hasar vurma içerisinde değil.

Çok garip Hero ama alıştım bir kere ilk başta Sett'i mainledim sonra bu Hero'yu keşfettim (aslında Sett oynarken karşıma bir Shen geldi ve içimden geçince meraktan deneyeyim dedim)

Ama cidden çok keyifli Hero. Neyse konu nereden nereye geldi.

Neler önerirsin sen? Wild Rift üzerinde zaten çok bir şey yapmaya gerek yok. Yani 2-3 Build anca çıkılabşlşyor oyunda zaten. Oyun uzun sürme olayı yok. Haliyle zevkide yok. Bilgisayar öyle değil ama. Barikatlar bile 6.30 dakikada gidiyor. Çok saçma.

Şu anda bilgisayar yok ama olduğu zaman oradan oynamaya devam edeceğim için başlangıçta oradaki oyunu ve eşyaları kafamda ayarını tutturursam daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Zaten Shen'in becerisiden dolayı hangi koridor gelirse gelsin Shen alırım zaten (mid bile)

Eğer karşıda sürekli sürten Hero yoksa Shen lane üzerinde çok rahat baskısını kurabiliyor. Gerçekten çok tuhaf Hero ama bende bu tuhaflığını sevdiğimden oynuyorum. Kimisi üst koridor Vayne oynamaya bayılır kimisi Teemo oynamaya bayılır. Ben ise Shen oynamaya bayılıyorum. Ne tuhaf iş.

Maşallah ne yazı yazmışım beee.

Yeni konular

Geri
Yukarı