LoL'den kalıcı olarak yasaklanmanın sebebi ne olabilir?

teknobhe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan önceki açtığım başlıklara da bakarsanız yeni bir 0 bilgisayar aldım. LoL'de en son 6 ay önce PvP oyun atmışım. Yeni bilgisayar aldığım için LoL'e girip FPS denemek için antrenman moduna girdim. Hatta FPS düşük diye konuda açmıştım. Daha sonra da bozulan bilgisayarımda Valorant oynayamıyordum girip bir de onda FPS bakayım dedim. Hatta ona başlangıçta giremedim ve onunda konusu burada var :)

Valorant'ta totalde bu zamana kadar toplasanız 20-30 arası oyun atmışımdır. Bunların çoğu da deathmatch. Bırakın hileyi silahların adını bile bilmiyorum. LoL'de ise dediğim gibi 6 aydır girmiyordum ve sadece TFT ve antrenman modu girdim. Bugün hesabıma girmeye çalıştığımda ise hesabımın süresiz askıya alındığımı gördüm. Neden ban yediğimi bile anlamadım. Konu açtım ve 3. part yazılımlardan hile yapmışsınız dendi. Yapmadığım için 3-4 tane daha ticket attım ancak hepsinde aynı cevap "Size gerekli bilgiyi verdik bir daha bununla ilgili konu açarsanız konunuzu kapayacağız."

Gerçekten çok saçma bir durumdayım. Sadece maç geçmişlerime baksalar hile olamayacağını görecekler çünkü oyun atmamışım ancak bir robot gibi aynı şeyleri yazmaya devam ediyorlar arada birkaç kelime değişiyor o kadar. Hangi oyundan dolayı ban yediğimi bile söyleyemiyorlar. Büyük ihtimalle sistem otomatik ban attı ve hiçbir fikirleri yok.

Burada ise merak ettiğim tek bir husus var: Blitz bile kullanmayan biri olarak beni banlatan program ne? Geçtiğimiz bilgisayardan farklı olarak sadece MSI Center ve bazı programları silmek için DDU ve Revo Uninstaller kullanmıştım. Açıkçası şu andaki diğer korkum diğer hesaplarımın da ban yemesi. Hile kullanmadığım için şu anda endişelendiğim tek şey diğer hesaplarımın da ban yemesi...

Ayrıca Riot hiçbir şekilde ilgilenmiyor. Kendilerine de MSI Center ya da başka bir programdan olabilir mi diye sorsam da 3. part yazılım ile hile yapmışsınız deyip geçtiler. Açıkçası böyle bir durum yaşarsanız Riot hiçbir şekilde ilgilenmiyor ki oradaki yetkili modların cevap vermekten başka bir işlevi olduğunu da sanmıyorum. Neden ve hangi oyunda ban yediğimi bile bilmiyorlar. Umarım başkasının başına da bu şekilde bir şey gelmez.

Hangi programdan ban yiyebileceğimi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...

LoL Skin olabilir. Ve Riot destek ekibi gerçekten kaliteli bir ekip şu ana kadar 400 küsur bilet atmışımdır hepsi de çok olumlu yanıt vermiştir biraz daha destek ekibi ile değil de konu ile çok bilgili insanlar bulabilirsin discord platformundan bu konular ile ilgili gayet ilgili insanlar var.

Riot hiçbir şekilde size detayları vermek zorunda değil, ki kimseye vermiyor da.
Ben Valorant'ta tahminimce ses değiştirme programından 5 ay 3. parti yazılımdan ban yemiştim. Eğer sizde de o tarz bir program var ise bundan dolayı yemiş olmanız mümkün, veya LoL Skin'den dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan önceki açtığım başlıklara da bakarsanız yeni bir 0 bilgisayar aldım. LoL'de en son 6 ay önce PvP oyun atmışım. Yeni bilgisayar aldığım için LoL'e girip FPS denemek için antrenman moduna girdim. Hatta FPS düşük diye konuda açmıştım. Daha sonra da bozulan bilgisayarımda Valorant oynayamıyordum girip bir de onda FPS bakayım dedim. Hatta ona başlangıçta giremedim ve onunda konusu burada var :)

Valorant'ta Total'de bu zamana kadar toplasanız 20-30 arası oyun atmışımdır. Bunların çoğu da deathmatch. Bırakın hileyi silahların adını bile bilmiyorum. LoL'de ise dediğim gibi 6 aydır girmiyordum ve sadece TFT ve antrenman modu girdim. Bugün hesabıma girmeye çalıştığımda ise hesabımın süresiz askıya alındığımı gördüm. Neden ban yediğimi bile anlamadım. Konu açtım ve 3. part yazılımlardan hile yapmışsınız dendi. Yapmadığım için 3-4 tane daha ticket attım ancak hepsinde aynı cevap "size gerekli bilgiyi verdik bir daha bununla ilgili konu açarsanız konunuzu kapayacağız."

Gerçekten çok saçma bir durumdayım. Sadece maç geçmişlerime baksalar hile olamayacağını görecekler çünkü oyun atmamışım ancak bir robot gibi aynı şeyleri yazmaya devam ediyorlar arada birkaç kelime değişiyor o kadar. Hangi oyundan dolayı ban yediğimi bile söyleyemiyorlar. Büyük ihtimalle sistem otomatik ban attı ve hiçbir fikirleri yok.

Burada ise merak ettiğim tek bir husus var: Blitz bile kullanmayan biri olarak beni banlatan program ne? Geçtiğimiz bilgisayardan farklı olarak sadece MSI Center ve bazı programları silmek için DDU ve Revo Uninstaller kullanmıştım. Açıkçası şu andaki diğer korkum diğer hesaplarımın da ban yemesi. Hile kullanmadığım için şu anda endişelendiğim tek şey diğer hesaplarımın da ban yemesi...

Ayrıca Riot hiçbir şekilde ilgilenmiyor. Kendilerine de MSI Center'ya da başka bir programdan olabilir mi diye sorsam da 3. part yazılım ile hile yapmışsınız deyip geçtiler. Açıkçası böyle bir durum yaşarsanız Riot hiçbir şekilde ilgilenmiyor ki oradaki yetkili modların cevap vermekten başka bir işlevi olduğunu da sanmıyorum. Neden ve hangi oyunda ban yediğimi bile bilmiyorlar. Umarım başkasının başına da bu şekilde bir şey gelmez.

Hangi programdan ban yiyebileceğimi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...

Oyunun oynayışına, ilerleyişine ve gidişatında size avantaj sağlayan her 3. parti yazılım ban sebibidir.

Arkadaşlar dediğiniz tarzda hiçbir program kullanmıyorum ne skin ne de ses. Bir tek IP TV programı var. Sizlere masaüstü SS'ini de atayım. LoL'de ise en son 177 gün önce oyun atmışım onunda SS'ini bırakıyorum. 3. part yazılımdan ban yedim ancak hile yada bir LoL'ü etkiyeleyecek hiçbir program kullanmadım. Banlanan hesabım 6 yıllık. LoL'de son raporlamalarınızı da kontrol edebiliyorsunuz ve son 20 oyunda bir Allah'ın kulu benden şikayetçi olmamış. Kısaca dediklerinizin hiçbirini yapmadım...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    1 MB · Görüntüleme: 72
  • mm.PNG
    mm.PNG
    162 KB · Görüntüleme: 73
  • rapor.PNG
    rapor.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 74
Arkadaşlar dediğiniz tarzda hiçbir program kullanmıyorum ne skin ne de ses. Bir tek IP TV programı var. Sizlere masaüstü SS'ini de atayım. LoL'de ise en son 177 gün önce oyun atmışım onunda SS'ini bırakıyorum. 3. part yazılımdan ban yedim ancak hile yada bir LoL'ü etkiyeleyecek hiçbir program kullanmadım. Banlanan hesabım 6 yıllık. LoL'de son raporlamalarınızı da kontrol edebiliyorsunuz ve son 20 oyunda bir Allah'ın kulu benden şikayetçi olmamış. Kısaca dediklerinizin hiçbirini yapmadım...
Son oynadığınız zaman bilgisayarınızda bir virüs olma ihtimalı nedir?

Son oynadığınız zaman bilgisayarınızda bir virüs olma ihtimalı nedir?
Hocam bunu bilmemin çokta imkanı yok. Bilgisayar virüs taramasını kendi yapıyor. Ama virüs varsa bile onca yıllık hesabın banlanmasını da aklayacağını sanmıyorum. Ban yedim ancak gerçekten sebebine anlam veremiyorum. Bilgisayardaki bütün oyunlar bile orijinal hepsi Epic Games yada Steam üzerinden indirildi. Geriye tek ihtimal QP'dan gelirken virüslü olma ihtimali var ki böyle bir şey olacağını da sanmıyorum QP bence güvenilir bir yer...

RİOT hiçbir şekilde size detayları vermek zorunda değil, ki kimseye vermiyor da.
Ben Valorant'da tahminimce ses değiştirme programından 5 ay 3. parti yazılımdan ban yemiştim. Eğer sizde de o tarz bir program var ise bundan dolayı yemiş olmanız mümkün veya LoL Skin'den dolayı.
Aksine itirazla ilgili şöyle yazmışlar.

Alıntı yapayım; "Şikayet prosedürümüz, karara itiraz etmenize imkân verebilir. Bu durumda yine de itiraz etmek istiyorsanız, görevlilerimizden birinden vakanızı gözden geçirmesini isteyebilirsiniz. Bu görevli, mevcut kanıtları bizzat inceleyerek doğru sonuç konusunda son bir karara varacaktır."

Buradan çıkarımla o mevcut kanıtların incelenmesini ve kanıtları talep edebilmeli.
Onu da hizmet şartlarıyla ilgili onayladığın anlaşmadan şöyle atayım.
"Bu şekilde reddetmediğimiz ve sınırlamadığımız sorumluluklarımıza, şunlar da dâhildir: i) bizim ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya bedensel hasar, ii) hile veya hile amaçlı yanlış beyan, iii) kasıtlı veya ağır ihmal, iv) bunun tipik ve öngörülebilir olması ölçüsünde, Riot Games tarafından sözleşmenin ifası bakımından temel öneme sahip olan bir yükümlülüğün (“Başlıca Yükümlülükler”) ihmalinden kaynaklanan hasarlar; v) size verdiğimiz garanti; ve vi) bir yargı yetkisinin geçerli ürün sorumluluğu mevzuatına ilişkin herhangi bir sorumluluk."

Buyrun bunları atın ve neden ban yediğimi öğrenmek istiyorum diyin.

LoL Skin olabilir. Ve Riot destek ekibi gerçekten kaliteli bir ekip şu ana kadar 400 küsur bilet atmışımdır hepsi de çok olumlu yanıt vermiştir biraz daha destek ekibi ile değil de konu ile çok bilgili insanlar bulabilirsin discord platformundan bu konular ile ilgili gayet ilgili insanlar var.
Lolskin her seferinde fixleniyor, ama ne hikmetse banlanmıyor.

Hesap çalınmış olabilir, çalan kişi banlatmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı