Çözüldü İ5 11400 sistemde LoL düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

teknobhe

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi LoL'de FPS sorunu yaşıyorum. 2 gün önce "Daha sonra ekran kartı alırım diyerek" gelişime açık bir APU sistem aldım. Sistemin özellikleri şu şekilde:

-Intel Core i5 11400
-Cooler Master MasterLuquid ML240L V2 RGB sıvı soğutucu
-MSI Mag B560 Tomahawk Wifi Intel LGA1200 ATX
-Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3200 MHz RGB
-Cooler Master G700 80+ 700W

Sorun şu ki en yüksek ayarlarda da en alt ayarlarda da 40-50 FPS arası alıyorum. Grafik ayarlarını değiştirmem FPS'de değişim sağlamıyor. Şuradan göreceğiniz üzere ise i5 11400 ile 140 FPS alanlar mevcut.

Ayrıca Volarant'ta da "DX11 feature level 10.0 is required to run the Engine" hatası alıyorum. Hatta başlığını da açmıştım ancak çözümleyemedim. Ben iki sorunun da kaynağının aynı olabileceğini düşünüyorum. Benimle aynı anakart ve işlemciyi kullanan bir incelemede de herhangi bir sorun olmadan 140 FPS'ler de Volarant oynandığını da daha önce gördüm. Neden böyle bir hata aldığımı da anlayamadım. Volarant Process Monitör dosyalarını da bırakıyorum: volarant exe ve riotservice exe

Görsellere de aygıt yöneticisindeki ekran bağdaştırıcısının sürümünü koyuyorum. Hem Intel'in kendi programı hem de Windosw'tan son sürücüyü yükle desem de ikisi de son güncelleme mevcut diyor. Ancak sürücü yılı 2006 gözüküyor ve UHD 730 gözükmüyor. İlk defa APU sistem kurduğum için bu normal mi değil mi bilmiyorum.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Edit: Ayrıca ek bir bilgi de verme ihtiyacı duydum. Ben bu sistemi bir arkadaşımla beraber hazır sistem olarak aldım. Normalde bu sistem de ekran kartı da vardı: ekran kartını arkadaşım aldı, sistemi ben. Az önce bakarken ekran kartının sürücüsünün de bilgisayara yüklendiğini gördüm. Sorunun sebebi bu olabilir mi? Sistem sürücüler ve Windows yüklü olarak geldi. Acaba sürücüyü mü kaldırmam gerekiyor, format mı atmam lazım yoksa sorunun bunlarla ilgisi yok mu açıkçası bilemiyorum. Ekran kartının yüklü olduğu görseli de ekledim(3080).

Dosya Ekleri

• 2006.PNG
    2006.PNG
    50,5 KB · Görüntüleme: 78
  • Ekran Kartı.PNG
    Ekran Kartı.PNG
    56,6 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Çözüm
Bildiğin sürücüyü yüklememişsin.
Aşağıda grafik sürücüsü indir ve yükle. Sistemde ekran kartı yoksa NVIDIA sürücülerini kaldır.
Aşağıda grafik sürücüsü indir ve yükle. Sistemde ekran kartı yoksa NVIDIA sürücülerini kaldır.

Çözüm
Sürücüler yüklü geldiği için "Intel Driver & Support Assistant" ile denetledim ancak hepsi güncel dedi. Dediğinizi de yükleyerek deniyorum.
Bütün sorunlarım çözüldü. Sağ olasın :)
Yukarıdaki sistem ile LoL'de en düşük ayarlarda 240, Valorant'da 140+ FPS alıyorum. 11400 APU kurmayı düşünenlerin haberi olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı