Lords of The Fallen Remake oyunun fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Ben başka kimsenin bu konuyu açtığını görmedim, o yüzden size haber vereyim dedim. İnsanlar tarafından pek olumlu incelemeler almayan Lords of the Fallen oyununun remake benzeri değişik bir şeyi çıkıyor. Fiyatı ve çıkış tarihi bilgileri aşağıda:

Oyun: Lords of The Fallen Remake.
Fiyat: 800TL.
Çıkış tarihi: 13 Ekim 2023.
Tür: Souls-Like
Yapımcı: Hexworks.
Yayıncı: Cı Games.
Deluxe fiyatı: 950TL.

1684434862124.png

"Lords of the Fallen ön sipariş için ön sipariş verin" gibi saçma bir yazı yazması komik olmuş. Yapımcı ekip Steam'in ön sipariş verin yazısı yazdığını bilmiyor herhalde.

Bu firma zaten rezilliklerle ünlü. İlk yaptıkları normal sürümde soulsu ağırlıktan ibaret sanıyorlardı. Oyunda en ufak zorluk yoktu ağırlığınız dışında. Düşmanlar 4X hızda siz 0.25X hızda hareket ediyordunuz. Roll atıyorsunuz o zamana kadar düşman vitalitynizi sıfırlamış falan seti çıkartıp dolaşırsanız oyun easy moda geçiyor bildiğiniz ben seti çıkartıp direkt tüm koskoca bölgeyi ilk denemede bitirdim hiç ölmeden. Yapımcıların soulsu sadece zorluktan ibaret sanmalarını anlamıyorum.

Konuyu bir tık hortlatmış gibi oluyorum ama sormak istedim. İlk oyunu denedim üstteki arkadaşın anlattıgı ile birebir. Karakterim resmen ağır çekim hareket ediyor, roll Max Payne mantıgı yavaşlatıyor sanki. 2. oyunu ön sipariş vermeyi düşünüyordum. Sizce Elden Ring'e yakın olur mu? Mekaniksel olarak yani vuruş hissi vb sizce ders almışlar mıdır?

Konuyu bir tık hortlatmış gibi oluyorum ama sormak istedim. İlk oyunu denedim üstteki arkadaşın anlattıgı ile birebir. Karakterim resmen ağır çekim hareket ediyor, roll Max Payne mantıgı yavaşlatıyor sanki. 2. oyunu ön sipariş vermeyi düşünüyordum. Sizce Elden Ring'e yakın olur mu? Mekaniksel olarak yani vuruş hissi vb sizce ders almışlar mıdır?

Birebir Elden Ring'i Unreal Engine 5'e kopyaladıkları için ders almasalar bile zorlanmayacaklardır zaten. Bu firmadan ya da bu saçma seriden bir şey bekleyenleri anlamıyorum. Aynı isimde ilk oyun dönemin popüler oyunu Dark Souls 2'yi kopyalamaya çalıştı başarısız oldu. Şimdi ki yeni oyunda dönemin başarılı souls oyunu olan Elden Ring'i kopyalamakla uğraşıyor. Değişen bir şey yok. Özgün olmadıkları sürece asla başarılı olamazlar. İyi grafiklerle bir yere kadar oyalarsın milleti. Copy paste yapmakla ancak kopyaladığın şeyi yüceltirsin.

Birebir Elden Ring'i Unreal Engine 5'e kopyaladıkları için ders almasalar bile zorlanmayacaklardır zaten. Bu firmadan ya da bu saçma seriden bir şey bekleyenleri anlamıyorum. Aynı isimde ilk oyun dönemin popüler oyunu Dark Souls 2'yi kopyalamaya çalıştı başarısız oldu. Şimdi ki yeni oyunda dönemin başarılı souls oyunu olan Elden Ring'i kopyalamakla uğraşıyor. Değişen bir şey yok. Özgün olmadıkları sürece asla başarılı olamazlar. İyi grafiklerle bir yere kadar oyalarsın milleti. Copy paste yapmakla ancak kopyaladığın şeyi yüceltirsin.
Elden ring'e mekaniksel olarak çok benzer mi ? yani zamanında başarısız oldular oyun çok kötüydü evet ama şuan kopya olsa da bir nebze elden ring tadı verebilirse souls yoklugunda gidebilir.

Mekaniksel olarak yakın olacağı görülüyor. Oyun olarak ise yakın olacağını sanmam. 500-600 liralık bir iş çıkacağı ortada ama 900 liralık bir iş çıkması maalesef imkansız. Sayın @Penetrator God hocamın da dediği gibi döneminde DS2'yi kopyalamaya çalışıp başarısız olduklarından bu işe giriştiler. Umarım hatalarından ders almışlardır.

Ben yine başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Oyunun zaten Unreal Engine 5 ile yapılması büyük bir soru işareti. Daha yakın zamanda bu motorla yapılan bir oyunun optimizasyonu yüzünden yerden yere vurmuşlardı. Muhtemelen oynanmayacak kadar kötü bir optimizasyonla çıkacak. Zaten bir şeyin orijinali varken gidip kopyasını ben oynamam. Unreal Engine 5 ile yapılan oyunların optimize edilmeleri ise uzun zaman alacak gibi. Daha bu motor tam olarak hazır görünmüyor.

@sentenz

Elden Ring'e mekaniksel olarak çok benzer mi? Yani zamanında başarısız oldular oyun çok kötüydü evet ama şu an kopya olsa da bir nebze Elden Ring tadı verebilirse souls yoklugunda gidebilir.

Souls yokluğunda gidebilecek oyun şu an sadece Nioh 2'dir. Bunun sebebi yapımcılar souls türünü sadece "zor." olarak tanımlıyor. 2 düşman spamleyip karanlık ton basıp zorluğu arttırınca souls olmuyorsun kötü bir oyun oluyorsun. Lords of the Fallen 2014 gibi yaparsan ise oynanmayacak durumda kötü bir oyun oluyorsun.

Ben yine başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Oyunun zaten Unreal Engine 5 ile yapılması büyük bir soru işareti. Daha yakın zamanda bu motorla yapılan bir oyunun optimizasyonu yüzünden yerden yere vurmuşlardı. Muhtemelen oynanmayacak kadar kötü bir optimizasyonla çıkacak. Zaten bir şeyin orijinali varken gidip kopyasını ben oynamam. Unreal Engine 5 ile yapılan oyunların optimize edilmeleri ise uzun zaman alacak gibi. Daha bu motor tam olarak hazır görünmüyor.

@sentenz

FromSoftware oyunları dışında hiçbir souls oyunu alınmamalı diye düşünüyorum ben. Diğerleri kopya çünkü. Bu türü sadece zor diye tanımlayan yapımcılara kaldı bu tür. Halbuki türün amacı zaten inşa edilmiş bir şeyin üzerine kendi yeniliklerini katıp oyun deneyimini daha da güçlendirmek. Sen var olan şeyin daha da kötü halini koyuyorsun üstelik neredeyse aynı bir fiyattan koyuyorsun. Elden Ring 1000TL bu oyun 900TL.

haklısınız kopyalarlar ancak nereye kadar değil mi ? sonuçta ilk oyunları çöp, sanırım oyunu almak için biraz daha bekleyip inceleyeceğim, elden ringi 2 kez bitirdim belki 3. build denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı