Lossless Scaling gerçekten kullanışlı mı?

Merhaba. Tabii ki hem "upscale" hem de Frame Generation birlikte kullanılabilir ki beklenen kullanım şekli de bu aslında. Uygulamadan her ikisini de seçip oyunda başlatınca her ikisi de aktifleşiyor. Ama mesela ben tercihen birini kullanmak istiyorum derseniz, bilgisayarın iyi çalıştırdığı bir oyunda "upscale" kullanıp en azından görüntü kalitesini bir nebze artırırım. FG ile katlama işine pek girmem.

Aynı durum filmde de geçerli, hatta filmler için hem "upscale" hem de FG kullanmak çok daha faydalı çünkü videolar sabit ve düzgün bir FPS'de çalışıyor. Yani sabit bir 50/60 FPS alıyorsunuz, "input lag" da önemsiz oluyor. Ben Integer veya Nearest Neighbor arasında belirgin fark göremedim, tercihinize bağlı.
Teşekkür ederim, tekrardan elinize sağlık.

2) Uygulama YouTube'den tut, her türlü video üzerinde çok güzel çalışıyor. Anime4K seçeneğini bilgisayarınız çok zayıf değilse ve 4K monitör varsa kullanın, yoksa pek anlamı yok. Integer veya Nearest Neighbor yetiyor 1080p'de.

Upscale kullanmadan sadece Frame Generation da kullanabilirsiniz bu arada. Benim gibi çok film izleyen birisiyseniz uygulama harika çalışıyor. 25/30 FPS çalışan videoları 50/60'a çıkarıp izleme kalitesini artırıyor, dövüş sahnelerini 60 FPS'yle deneyimlemek çok başka.
Hocam anime izlerken hangisini önerirsiniz? Integer veya Nearest Neighbor yeter mi? Ayrıca FG 1.1 mi daha iyidir 2.0 mı? PC'm çok iyi bir PC değil.

Hocam anime izlerken hangisini önerirsiniz? Integer veya Nearest Neighbor yeter mi? Ayrıca FG 1.1 mi daha iyidir 2.0 mı? PC'm çok iyi bir PC değil.
Tüm filmler, diziler, çizgi filmler, YouTube videoları vs için Nearest Neighbor veya Integer 1080p'de yeterli olur. FG2.0 daha performanslı diye internette görmüştüm, ben onu kullanıyorum.

Deneyeniniz oldu mu arkadaşlar, var mı bir etkisi? GTX 1060 3GB var bende de iş görür mü?
Kanka müthiş bir teknoloji ya. Bugün deneme fırsatım oldu. Yan pc de rtx 4050 var. Assetto ayarlarım onda kayıtlı. 2.pc de 1060 var. Rtx li olanda direkt 80 90 fps alıyorum, özel csp ayarları varken. Gtx 1060 da 45-50 fps falan alıyordum. Artık 1060 la sabit 60 oynuyorum. 30 fps in altına düşmeyen oyunlarda kesinlikle açılır. Müthiş bir teknoloji.

2.7 sürümü indirdim çalıştı ama FPS düşürüyor Ryujinx emulator FIFA 23'te 60 FPS'ten 25e GTA SA definitve Edition'da 40tan 15e nedeni nedir?
Performance seçeneğini açın hocam.

Kanka müthiş bir teknoloji ya. Bugün deneme fırsatım oldu. Yan pc de rtx 4050 var. Assetto ayarlarım onda kayıtlı. 2.pc de 1060 var. Rtx li olanda direkt 80 90 fps alıyorum, özel csp ayarları varken. Gtx 1060 da 45-50 fps falan alıyordum. Artık 1060 la sabit 60 oynuyorum. 30 fps in altına düşmeyen oyunlarda kesinlikle açılır. Müthiş bir teknoloji.

1716640041920.png
1716640057719.png

Bir kaç saattir oynuyorum bu uygulamayla. 30 fps altına düşmediğiniz single oyunlarda çok ama çok iyi bir uygulama. Benim için en iyi ayarlar bunlar. Bence filtre açmaya gerek yok. Ben açmadan natural halini seviyorum.

Hocam 4 saattir programı çözmeye çalışıyorum hala tam istediğim sonuçlara ulaşamadım. İllaki pencereli mi olmak zorunda? Pencereyi büyütüp küçültsek bir şey olur mu?
Selam sosyal. Ben deneyimledim, bir oyunda güzel bir deneyim yaşaman için bence; 30 fps altı, 60 fps altı, 75 fps altı, ya da 144 hz/2 165hz/2 yani hz değerinin 2 ye bölümünün altında bir fps e naturel oynarken asla düşmemesi gerekir. Onun dışında bu konuya attığım fotoğraf var, orada ki ayarları deneyip bir oynamanı öneririm.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2204230Eki Görüntüle 2204231

Bir kaç saattir oynuyorum bu uygulamayla. 30 fps altına düşmediğiniz single oyunlarda çok ama çok iyi bir uygulama. Benim için en iyi ayarlar bunlar. Bence filtre açmaya gerek yok. Ben açmadan natural halini seviyorum.

Selam sosyal. Ben deneyimledim, bir oyunda güzel bir deneyim yaşaman için bence; 30 fps altı, 60 fps altı, 75 fps altı, ya da 144 hz/2 165hz/2 yani hz değerinin 2 ye bölümünün altında bir fps e naturel oynarken asla düşmemesi gerekir. Onun dışında bu konuya attığım fotoğraf var, orada ki ayarları deneyip bir oynamanı öneririm.
Hocam yetişin, ben de Assetto oynuyorum. CM ayarlarından oyunun çözünürlüğünü ve yenileme hızını bilgisayarımınkiyle aynı yaptım, sadece fullscreen tikini kaldırdım ve limit framerate ayarını açıp 30 fps yaptım, ardından uygulamanın hotkey'i ile oyunda açtım ve çalıştı. Ancak arada da olsa ufak droplar giriyor. Sizce ne yapayım? Performans modunda denedim ama görüntü gözüme hoş gelmedi. Oyunun grafik ayarlarını mı düşüreyim?(bilgisayar özelliklerim "daha fazla" kısmımda yazıyor, yüksek grafiklerde oynuyorum, csp ve sol açık)

Yeni konular

Geri
Yukarı