Low Level format 250 gün sürer mi?

enesf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün D diskime biçimlendirme yaptığım sırada sistem dondu ve biçimlendirme bitmeden yeniden başlatmak zorunda kaldım. Daha sonra dosya kalıntıları olduğunu anladım ve Low Level format başlattım. Ancak dün gece 1.30 sularında başlatmama rağmen bu saate kadar görseldeki kadar ilerledi. Bu gidişle 250 gün sürecek gibi duruyor. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• fddfs.jpg
    fddfs.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 325
Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne olursa olsun 250 günlük bir Low Level format süreci yoktur. Anlaşılan hard diskinizin ömrü bitmiş. Yeni hard disk almanızı öneririm.
250 günde 10 günde bir çalışıp günlüğü 12 TL'den bir işte çalışsanız bile yeni harddisk alıyorsunuz.
Şaka bir yana yeni HDD öneririm.
Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Yeni HDD aldım zaten amacım sadece bunu da belki bir nebze olsun iyileştirmek. Bırakıyım mı bu işi?

Yeni HDD aldım zaten amacım sadece bunu da belki bir nebze olsun iyileştirmek. Bırakıyım mı bu işi?
Şimdi siz yeni hard diske mi formatı atıyorsunuz, yoksa eski bir hard diskiniz var ve ona mı atıyorsunuz? Eskisine atıyorsanız hiç uğraşmayın. Yenisine atıyorsanız aldığınız yere iade edin.

Şimdi siz yeni hard diske mi formatı atıyorsunuz, yoksa eski bir hard diskiniz var ve ona mı atıyorsunuz? Eskisine atıyorsanız hiç uğraşmayın. Yenisine atıyorsanız aldığınız yere iade edin.
Eski hard diskime atıyorum. Yedeklemelerimi yeni hard diske geçirdim. Eskisi de belki bir işe yarar diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı