Low Level format için farklı Windows Boot edemiyorum

ByTurk

Picopat
Arkadaşlar merhaba diskim tek parça. Low Level format atacağım. Onun için farklı bir şey yükleyeceğim. Her şey sorunsuz gidiyor. Boot edince belleği seçince her şey normal gidiyor klasik açılma sahnesindeki daire hep dönüyor. Yoksa 30 dk. Civarı beklemem mi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ın format rehberini takip edin.
Araya eklenecek tek adım, diskleri ayarlamadan önce; Shift+F11 (öyle hatırlıyorum) konsol ekranını açıp diskpart üzerinden diski silip, low level format atmanız gerek.
list diskselect disk Xcleanconvert gptcreate partition primaryformat fs=ntfsassign

Technopat'ın format rehberini takip edin.
Araya eklenecek tek adım, diskleri ayarlamadan önce; Shift+F11 (öyle hatırlıyorum) konsol ekranını açıp diskpart üzerinden diski silip, low level format atmanız gerek.
list diskselect disk Xcleanconvert gptcreate partition primaryformat fs=ntfsassign
Kardeşim. Ben şu an disk ayırabilir miyim?

Boot edebiliyor musun? Demek ki Boot olmuyor. Nasıl attın USB'ye FreeDOS mu yazdırdın? Yoksa program hazırlatıyor mu USB'yi?
Nasıl yazdırmam lazım rufusta?
Boot edebiliyor musun? Demek ki Boot olmuyor. Nasıl attın USB'ye FreeDOS mu yazdırdın? Yoksa program hazırlatıyor mu USB'yi?
Ya normal gpt, isosunu seçtim öyle işte.

Farklı bir programa ihtiyacınız yok. Normal Windows ISO dosyası içeren bir USB hazırlayın rehberdeki gibi.
Arada buradaki adımları uyguladığınızda da o programla aynı işleri görecek zaten.

Farklı bir programa ihtiyacınız yok. Normal Windows ISO dosyası içeren bir USB hazırlayın rehberdeki gibi.

Arada buradaki adımları uyguladığınızda da o programla aynı işleri görecek zaten.

Hazırladım. Neden Boot olmuyor. Normal PC açılır gibi çok bekletiyor. Acaba çok mu beklemem lazım?

USB yavaş ise açılması uzun sürebilir, ancak 5 dakika kadar olması gerek, fazla bekliyorsa bir sorun olabilir. Orijinal ISO dosyası yazdırarak deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı