@Enes3078 hazır gelmişken size bir şey söyleyeceğim. Bu konudaki HDD'den hayır gelmez. Reallocated Sectors Count parametresine bakın. Bu parametrenin RAW değeri gerçekse diskte veri yazılacak sektör kalmamış.

Yok ya şimdilik güzel güzel kullanıyorum. Rehber sonuca ulaştı ve bozuk sektör onarıldı. İçine test için 100GB veri yazdım daha da yazıyorum. Bakalım nereye kadar dayanacak.

Bir sorum olacak. Low Level Format Tooldan SMART sekmesini format bittikten sonra mı çektiniz?
Meraktan soruyorum.

Bir sorum olacak. Low Level Format Tooldan SMART sekmesini format bittikten sonra mı çektiniz?
Meraktan soruyorum.
Öyledir muhtemelen. Sizin için tekrar atayım.

Diskler kullanıldığı için böyle bir hata almışsınız. Diskleri kullanmadan deneyin lütfen.
İki türlü de çözemiyorum, hiçbir şey kullanmıyor gittim bilgisayarı açar açmaz görev yöneticisinden ne açıksa kapattım programı açtım yine aynı.

İki türlü de çözemiyorum, hiçbir şey kullanmıyor gittim bilgisayarı açar açmaz görev yöneticisinden ne açıksa kapattım programı açtım yine aynı.
Disk Yönetimi'ne girip diski biçimlendirin ama harf atamayın o zaman düzelecektir o halde.

HWID ban falan yediyse o da siliniyor mu?

HWID ban falan yediyse o da siliniyor mu?

O ban sadece HDD disk ile değil, kullandığınız mouse aygıtına bile atabiliyorlar diye biliyorum. HDD diske atarlarsa ve seri numarasına göre atmazlarsa, evet o banı kaldırır.

Yararlı rehber elinize sağlık, benim de bir harddiskim vardı ve neredeyse yarısı bad sector dolu denicem bunu teşekkürler.

Yararlı rehber elinize sağlık, benim de bir harddiskim vardı ve neredeyse yarısı bad sector dolu deneyeceğim bunu. Teşekkürler.

Ne demek. Yalnız LLF işlemi sonrası HDD Regenerator ile de kalan hatalı sektörlerin üzerini kapatın yoksa sorun yaşamaya devam edersiniz. Bu arada bu işlemler sonrasında yine birkaç gün sonra yeni hatalı sektörler çıkmaya başlayabilir.

İfadeler: mcf
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…