Low Profile klavye rahatlığı

Herkese iyi forumlar.

Birkaç gün önce @SideWinder 'in "Logitech K380 incelemesi" konusunu gördüm ve low profile klavyeler ilgimi çekmeye başladı.

Low Profile klavyeler, alçak yapıda olduklarından PCB'ye daha yakındırlar, bu yüzden tuş basma mesafesi yüksek profilli klavyelere göre daha kısadır. Daha önce pek çok kez denk gelmiştim. Yazılımcıların neden Magic Keyboard kullandığını artık daha iyi anlıyorum.

"Low profile klavye alsam mı?" diye düşünürken aklıma babamın aylar önce kendi bilgisayarı için Şok'tan aldığı Philips C602 geldi. Babam kullanmaya vakit bulamadığından evde tozlanıyordu. Ben de hemen kutusunu açtım ve kullanmaya başladım.

IMG_3480.JPG

IMG_3470.JPG

Tuşların klavye yüzeyine yakın olmasının sağladığı rahatlığı size kelimeler ile anlatamam. Yazı yazdıkça daha çok yazasınız geliyor. Bu tarz klavyeler ile saatlerce kod yazmanın nasıl bir zevk verdiğini anlamak zor değil.

Oyun performansı, yazı yazma performansı kadar iyi değil maalesef. Tuşları yakın ve alçak olması oyun oynarken sürekli istenmeyen tuşlara basmanıza sebep oluyor. Oyun için bu tarz klavyeleri tercih etmezdim şahsen. Bundan önce kullandığım klavye yüksek profilliydi ve oyun performansı çok daha iyiydi. Zaten bu tarz klavyeleri alan insanların amacı genellikle oyun oynamak olmuyor.

Yazı yazma performansında: Low Profile Klavyeler > Yüksek Profilli Mekanik Klavyeler

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Ben de modelini arttığım zaman bulamıyorum ama C602 diye geçiyor.

C602 aratınca buluyorum ama görsellerin hiç alakası yok. :( bilgisayara geçince bir detaylı araştıracağım. Trust vardı bozuldu, MSI vardı o da kahve döküldüğü için bozuldu. Mecburen laptop klavyesinden devam ediyorum. Bulamazsak momentum modelini alacağım sanırım.

Low Profile güzeldir güzel olmasına da, şöyle tam kendini kaptırıp hızlı hızlı yazdığında zaman zaman böyle sert sert basasın geliyor :) Ek olarak tuşların daha da büyük olmasını istiyorsun ama değil :) Yoksa oldukça zevkliler.
Hocam şundan bir tane alın, rahat edin:

IMG_20210215_235602.jpg

Hocam çok pahalı değilmiş size bundan bir tane alalım yakın bir zamanda. :D

Hocam çok pahalı değilmiş size bundan bir tane alalım yakın bir zamanda. :D

Ehem ehem. Klavyemi kırıp yenisini alırım bu paraya :D

123435.PNG

İstanbul, Kadıköy'de GND Bilişim diye bir mağazada buldum klavyeyi. Çokça mevcut. 160 lira ya da 180 lira gibi bir fiyatı vardı. Faresinde ileri geri tuşları olmadığı için almadım, Philips Momentum modelini aldım. O da çokça vardı. İnternetteki fiyatlar ile aynı fiyatı. C602 olan modeli denedim hatta, gayet memnun kalmıştım ama bu aldığımda karar kıldım.

İlgilenen olursa diye internet adresini bırakıyorum eğer uygunsa. GND Bilişim Resmi Sitesi

Yeni konular

Geri
Yukarı