MSI Vigor GK50 Low Profile Klavye İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 hafta önce satın almış olduğum MSI Vigor GK50 Low Profile klavyemin incelemesine hoş geldiniz. (Girişi beceremiyorum, kusura bakmayın)

1- Kutu İçeriği
Klavyemizin kutusundan klavye, klavye için özel tasarlanmış keycap (Adı bu olmalı emin değilim) ve bombeli bir yapıya sahip CTRL ve ALT tuşları çıkıyor.
acc (1).jpg

2- Klavyenin kendisi

Klavyemiz alıştığımız kırmızı, mavi veya kahverengi switch kullanmıyor. Kendisi Low Profile bir klavye olduğu için özel Low Profile Switch'lere sahip.
gk50-low-profile-mechanical-3.gif
IMG-20201128-WA0073.jpeg
IMG-20201128-WA0072.jpeg

Bu Low Profile Switchlerin özelliği tuşların gitme mesafesini kısaltarak daha hızlı tuşa basmanızı sağlıyor.

Ayrıca klavye üzerindeki FN tuşunun yerini ise MSI markasının logo olarak kullandığı üzerinde ejderha olan bir tuş almış. Ama bu sadece görüntü için her hangi bir faydası yok.
Klavyenin görüntüleri:
IMG-20201128-WA0065.jpeg
IMG-20201128-WA0067.jpeg

Klavyenin RGB ışıkları Dragon Center uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Klavyemizin tasarımı ise diğer mekanik klavyelerden hafif ve daha ergonomik.

Sonuç: Ben klavyeyi beğendim ama gerçekten çok sesli. 10 üzerinden 8 veriyorum. (Çok önemli bir eleştirmen klavyeye 8 verdi aynen) Ben klavyeyi 360 TL gibi bir fiyata aldım ve bu fiyat için kaçmaz. Ama 720 TL için değer mi emin değilim.

Bu arada gerçekten hayatımda ilk defa bir şeyi böyle detaylı inceliyorum. Eğer çok fazla hata ve eksik görürseniz sebebi budur. Tavsiyeniz varsa lütfen yazın çünkü ben şu an bu yazdığım incelemeyi beğenmedim ve geliştirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Ben de 360 liraya aldım, daha açamadım:D tuş basış hissiyatından falan bahsetseydiniz iyi olurdu.

Masaüstü sistemimi kurmadan önce dizüstü bilgisayar kullanıyordum. Kullandığım dizüstündeki klavye Low profile gibiydi. O yüzden ben tuş hissiyatı karşılaştırması yapamam maalesef. Çünkü hep bu tarz klavye kullanıyordum. Tepki süresi falan çok güzel bence. Daha tuşa tam basmadan algılayıp basıyor kendisi. Ayrıca tuş sesleri de çok tatlı bence. İlk mekanik klavyem olduğundan hevesimi hala alamamış da olabiirim tabii 😂

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 hafta önce satın almış olduğum MSI Vigor GK50 Low profile klavyemin incelemesine hoş geldiniz. (girişi beceremiyorum, kusura bakmayın)

1- kutu içeriği
klavyemizin kutusundan klavye, klavye için özel tasarlanmış keycap (adı bu olmalı emin değilim) ve bombeli bir yapıya sahip CTRL ve alt tuşları çıkıyor.Eki Görüntüle 784403

2- klavyenin kendisi

klavyemiz alıştığımız kırmızı, mavi veya kahverengi Switch kullanmıyor. Kendisi Low profile bir klavye olduğu için özel Low profile Switch'lere sahip.Eki Görüntüle 784407 Eki Görüntüle 784422Eki Görüntüle 784429

Bu Low profile Switch'lerin özelliği tuşların gitme mesafesini kısaltarak daha hızlı tuşa basmanızı sağlıyor.

Ayrıca klavye üzerindeki fn tuşunun yerini ise MSI markasının logo olarak kullandığı üzerinde ejderha olan bir tuş almış. Ama bu sadece görüntü için herhangi bir faydası yok.
Klavyenin görüntüleri: Eki Görüntüle 784434Eki Görüntüle 784436
Klavyenin RGB ışıkları Dragon Center uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Klavyemizin tasarımı ise diğer mekanik klavyelerden hafif ve daha ergonomik.

Sonuç: Ben klavyeyi beğendim ama gerçekten çok sesli. 10 üzerinden 8 veriyorum. (çok önemli bir eleştirmen klavyeye 8 verdi aynen) ben klavyeyi 360 TL gibi bir fiyata aldım ve bu fiyat için kaçmaz. Ama 720 TL için değer mi emin değilim.

Bu arada gerçekten hayatımda ilk defa bir şeyi böyle detaylı inceliyorum. Eğer çok fazla hata ve eksik görürseniz sebebi budur. Tavsiyeniz varsa lütfen yazın çünkü ben şu an bu yazdığım incelemeyi beğenmedim ve geliştirmek istiyorum.

Merhaba uzun kullanımda herhangi bir sorun oldu mu tuşlarda.

Geri
Yukarı