LTSC & LTSB sürümleri hala kullanılır mı?

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Selam, şu an Windows 10 22H2 kullanıyorum ve işlem sayısı çok fazla ( 200-250 lerde). Dolayısıyla sistemi fazla yoruyor ve RAM tüketimi bazen Windows 11 ile eşitleniyor. Bu da çok canımı sıkıyor onun için LTSC ve LTSB sürümlerini yüklemek istiyorum, bu sürümler daha performanslı olur mu ve eksilerini artılarını yazarsanız sevinirim. Sistemim i5 1135G7 (11th gen), MX350 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD.

LTSB ve LTSC sürümleri çoğu gereksiz hizmetin kapatıldığı, Windows`un sisteminizi en az yoracağı şekilde hazırlanmış sürümdür. Kendim de kullanmıştım, boşta Ram kullanımı 1 GB ile 1.5 GB arası değişiyordu. Performans olarak oyunlarda FPS katkısı olur mu kısmi miktarda olur. Günlük kullanım için de aynı şekilde akıcılık sağlar. Eksileri bazı özellikler ve hizmetler kapatıldığı için onları kullanamazsınız. Hepsini hatırlamıyorum kapatılan şeylerin ama başlıca bunlar.

LTSB ve LTSC sürümleri çoğu gereksiz hizmetin kapatıldığı, Windows`un sisteminizi en az yoracağı şekilde hazırlanmış sürümdür. Kendim de kullanmıştım, boşta Ram kullanımı 1 GB ile 1.5 GB arası değişiyordu. Performans olarak oyunlarda FPS katkısı olur mu kısmi miktarda olur. Günlük kullanım için de aynı şekilde akıcılık sağlar. Eksileri bazı özellikler ve hizmetler kapatıldığı için onları kullanamazsınız. Hepsini hatırlamıyorum kapatılan şeylerin ama başlıca bunlar.
Bu sistem için hangi LTSC sürümünü kursam daha iyi olur peki.

Aslında sisteminiz normal Windows 10 için yeterli ama siz gene de istiyorsanız 1809 sürümü olabilir. Eğer daha yenisi varsa onları da kurabilirsiniz.
Normal windowsda birtakım sorunlar yaşadığımdan eski sürüm arayışındayım bu aralar. Gereksiz hizmetler arka planda çalışarak sisteme Yük bildiriyor ve ram tüketimi çok fazla oluyor. Disk kullanımıda aynı zamanda, nereden indirebilirim bu LTSC sürümlerini.

Buyrun.

Yeni konular

Geri
Yukarı