Lua dili nasıl öğrenilir?

mertbabapro

Centipat
Daha fazla  
Roblox'ta oyun yapmak için Lua dilini araştırıyorum, videolar izliyor ve bakıyorum ancak bir yere varamıyorum. Hala öğrenmem gereken çok şey var. Türkçe kaynak çok az neredeyse yok denecek kadar. Kitap var ise bakayım diyorum, o da yok. Ne yapmalıyım?

Roblox'ta oyun yapmak için Lua dilini araştırıyorum, videolar izliyor ve bakıyorum ancak bir yere varamıyorum. Hala öğrenmem gereken çok şey var. Türkçe kaynak çok az neredeyse yok denecek kadar. Kitap var ise bakayım diyorum, o da yok. Ne yapmalıyım?
Sadece Roblox için öğrenmek istiyorsan Roblox'un kullandığı Lua çok sınırlı zaten. Roblox Studio'daki diğer projeleri azcık okuyarak az buçuk fikir sahibi olabilirsin.

Roblox'un kullandığı 'Lua' dilinin Lua olduğunu bile düşünmüyorum. Rastgele zart zurt bir şeyler sallasan zaten kod olarak geçiyor. Ne tür bir kod lazım sana atayım?

Roblox'un kullandığı 'Lua' dilinin Lua olduğunu bile düşünmüyorum. Rastgele zart zurt bir şeyler sallasan zaten kod olarak geçiyor. Ne tür bir kod lazım sana atayım?
Bazen aklıma Python ile benzerlikleri geliyor, doğru söylüyor olabilirsin. Diyecek olursam genel olarak öğreneceğim dili.

Roblox'taki (veya oyun motorlarındaki) Lua dili değil, o oyuna özel Lua modüllerinin komutları. Basitleştirilmiş komut sistemi.

Lua kendi sitesinde HTML olarak bir kitap kopyası var. İspanyolca yada Portekizce ve İngilizce.

Yeni konular

Geri
Yukarı