Lua dili öğrenilirse Roblox'ta nasıl oyun yapılır?

Makaleler
1
İngilizcem yok. Dokümantasyonları okuyarak nasıl öğreneceğim? Hadi diyelim İngilizcem var. Bu yazılan bilgiler bir oyun motoru, bir oyun üstünde anlatılmıyor ki. Ben burada sıkıntı çekiyorum. Öğrendiğim bilgileri nasıl Roblox'ta kullanacağım? Bu soruları yanıtlayabilir misiniz? Siz kendiniz nasıl lua dili öğrendiniz?

Lua dili öğrenmektense hazır modellerin içindeki "script"lerle oyun yapıyorum ben. Ayrıca script dosyası açtığınızda cümlelerin çoğunu aşağıda gösteriyor. Örnek olarak sizde yazmaya üşeniyorsanız enter'e basıp anında yazabiliyorsunuz 1-2 cümleyi. İngilizce biliyorsanız çoğu kişi ders veriyor Roblox Studio'da ingilizce bilmiyorsanız çok zor.

1630774054154.png

Alın size LUA hocam.

Lua dili öğrenmektense hazır modellerin içindeki "script"lerle oyun yapıyorum ben. Ayrıca script dosyası açtığınızda cümlelerin çoğunu aşağıda gösteriyor. Örnek olarak sizde yazmaya üşeniyorsanız enter'e basıp anında yazabiliyorsunuz 1-2 cümleyi. İngilizce biliyorsanız çoğu kişi ders veriyor Roblox Studio'da ingilizce bilmiyorsanız çok zor.
Öyle oluyor mu ya? Yaptığınız ve benle paylaşabileceğiniz bir proje (oyun) var mı?

Geri
Yukarı