Lubuntu İçin Uygulama Tavsiyeleri ve Önerileriniz

No44

Decapat
Arkadaşlar şuan ihtiyacım olan uygulamaları yazayım. Önerilerinizi bekliyorum.

1-İDM alternatifi (özellikle internet gidip geldiği zaman sıkıntısız devam eden)

2-Az sistem harcayan Tarayıcı

3-Son olarakta ikonları falan özelleştirebiliyormuşuz. Bunun hakkında bilgisi olan varsa benimde nasıl görselleştirme yapacağımı anlatırsa çok iyi olur?

Cevap verme zahmetini gösteren herkese teşekkürler.

İDM alternatifi olarak şunlara bakabilirsin;
Xtreme Download Manager,Flarget Download Manager.
Tor browser kurabilirsin tarayıcı olarak.
iconlar için de şu sitelere göz at ;

Evet her Linux dağıtımının ikon paketini değiştirmek mümkün.
Bunun için ikon paketini klasör olarak usr/share/icons klasörüne atman gerekiyor. Buraya bir kopyalama işlemi yapabilmek için ya dosya yöneticisini su olarak çalıştırman, yani yönetici olarak çalıştırman ya da usr/share/icons klasörünün chown komutu ile sahipliğini alman gerekiyor:

sudo chown -h -R /usr/share/icons

Daha sonra bu ikon paketini varsayılan olarak ayarlaman gerekiyor bir tweaking aracı ile.

İDM alternatifi olarak şunlara bakabilirsin;
Xtreme Download Manager,Flarget Download Manager.
Tor browser kurabilirsin tarayıcı olarak.
iconlar için de şu sitelere göz at ;
IDM alternatifi olarak sunduğun uygulamaları yazılım merkezinde aradım ama sonuç çıkmadı neden acaba? Birde bu yazılımlardan hangisi ücretsiz ve reklamsız?

Evet her Linux dağıtımının ikon paketini değiştirmek mümkün.
Bunun için ikon paketini klasör olarak usr/share/icons klasörüne atman gerekiyor. Buraya bir kopyalama işlemi yapabilmek için ya dosya yöneticisini su olarak çalıştırman, yani yönetici olarak çalıştırman ya da usr/share/icons klasörünün chown komutu ile sahipliğini alman gerekiyor:

sudo chown -h -R /usr/share/icons

Daha sonra bu ikon paketini varsayılan olarak ayarlaman gerekiyor bir tweaking aracı ile.
Linuxta daha yeniyim de bir rehber falan var mı? Yada adım adım anlatabilir misin? Birde bu icon pack kurulumundan sonra "Pencere listesinin de görünümü değişiyor mu?

Linuxta daha yeniyim de bir rehber falan var mı? Yada adım adım anlatabilir misin? Birde bu icon pack kurulumundan sonra "Pencere listesinin de görünümü değişiyor mu?

Pencere listesinin görünümünün değişmesi için GTK (yalnızca GTK kullanan dağıtımlar için geçerlidir) temaları edinmeniz gerekiyor. İkon paketi sadece ikonları değiştirir.

GTK temaları edinebileceğiniz bir adres: Browse Latest | www.gnome-look.org

IDM alternatifi olarak sunduğun uygulamaları yazılım merkezinde aradım ama sonuç çıkmadı neden acaba? Birde bu yazılımlardan hangisi ücretsiz ve reklamsız?
Yazılımların neredeyse hepsi ücretsizdir Linux camiasında. Kurulum için, yazılım merkezinde yoksa programın internet sitesine bakın. Genellikle Linux distroları için kurulum talimatları verilir (terminalden vb. yollarla kurulum için).

Yazılımların neredeyse hepsi ücretsizdir Linux camiasında. Kurulum için, yazılım merkezinde yoksa programın internet sitesine bakın. Genellikle Linux distroları için kurulum talimatları verilir (terminalden vb. yollarla kurulum için).
İnternet üzerinden kurdum İDM alternatiflerini ama "Lubuntu Yazılım Merkezi'nde" görünmüyor uygulamalar. Kaldırmak istediğim zaman nasıl kaldıracağım? Birde Tor Browser'ı kurdum ama giriş yapmak için bastığımda "Downloading version check" yazıyor ve hiç ilerlemiyor. Kusuruma bakmayın tüm ayrıntıları vs. soruyorum ama anlayış gösterirsin daha yeniyim :D

Evet Lubuntu için GTK temaları indirip uygulayabilirsiniz. Debian based distrolarda paket kaldırmak için:

1-) Uygulamaları oluşturdukları konfigürasyon dosyalarıyla birlikte tamamen silmek için:

sudo apt-get purge paket-ismi
sudo apt-get purge xdman

2-) Daha sonra tekrar yüklerim, yazılımın ayarları, konfigürasyon dosyaları dursun sadece yazılımın kendisi kaldırılsın diyorsan eğer:

sudo apt-get remove paket-ismi
sudo apt-get remove xdman

Yukarıdaki xdman paket ismi örnek için verdiğim bir paket ismi, paket ismi xdman olmayabilir.

Burada paketi kurarken install komutuyla çağırdığınız paket ismini kullanın. Tor Browser gereksiz, Chromium veya Opera kullanın.

Düzenleme: Paket kurulum veya kaldırma, ayarlama işlemleri için grafiksel arayüzlü yazılımlar kullanmanızı açıkçası önermiyorum, komutlarla kurulum yapıp kaldırmanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı