Çözüldü Lubuntu üzerinden Windows kurulu diskteki dosyalar nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

55superx

Megapat
Makaleler
2
Bir sürücü çakışmasından dolayı Windows işletim sisteminde bilgisayar açılamadan mavi ekran alıyorum. Şimdi USB bellekten lubuntu çalıştırıp o dosyayı silmeyi denedim ama hata veriyor. Nasıl silebilirim ya da silinmesi mümkün değilse format hariç ne yapılabilir?

Çözüm
Shift + delete denedim ama "Read-only file system diyor ve ne yazık ki bunun anlamını biliyorum
Windows'un kurulu olduğu bölümde böyle bir hata vermemesi gerekiyor. Diski umount mount edip tekrar deneyin.

Ayrıca Windows güvenli modda çoğu sürücüyü yüklemiyor, güvenli modda silmeyi denemişsinizdir sanırım?
AMD: Unable to find or create trash directory for Media/Lubuntu/"disk adı"/AMD.

Tam olarak bunu diyor.
Çöp kutusuna taşımak yerine kalıcı olarak silmeyi deneyebilir misiniz? Shift + delete tuş kombinasyonu veya sağ tık menüsünden yapılabiliyor sanırım.

Çöp kutusuna taşımak yerine kalıcı olarak silmeyi deneyebilir misiniz? Shift + delete tuş kombinasyonu veya sağ tık menüsünden yapılabiliyor sanırım.

Shift + delete denedim ama "read-only file System diyor ve ne yazık ki bunun anlamını biliyorum ☹

Bunu bir şekilde silmenin başka bir yolu var mı acaba?

Shift + delete denedim ama "Read-only file system diyor ve ne yazık ki bunun anlamını biliyorum
Windows'un kurulu olduğu bölümde böyle bir hata vermemesi gerekiyor. Diski umount mount edip tekrar deneyin.

Ayrıca Windows güvenli modda çoğu sürücüyü yüklemiyor, güvenli modda silmeyi denemişsinizdir sanırım?

Çözüm

Tam olarak sürücü değil de işlemciye müdahale eden bir program (Ryzen Master) kaynaklı bir hata herhalde. Mavi ekranın altında adı geçiyor. Güvenli mod zaten olmaz diye doğrudan Lubuntu diskimi taktım ama son çare onu da deneyim.

Güvenli modda sistem açıldı. Yalnız sistem parola soruyor ve ne girsem yanlış diyor. Bu şekilde de çözemedim.

Sadece okunabilir dosya sistemi. Elinizdeki Ubuntu'yla HDD'deki özel dosyalarınızı flash belleğe aktarıp ardından format atabilirsiniz.
Özel dosya pek yok, onlar ayrı bir HDD diskte ama 5 tane kadar oyun ve neredeyse tüm oyun platformları var. Bunları yükleyip kurmak da bu internet ile çok uzun sürer. Son çare olarak tabi ki bunu yapacağım ama şimdilik başka çözümler arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı