Lüks sitelerde yaşayan insanların mesleği ne olabilir?

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
İzmir'deyim ve bazen lüks yerlere gidiyorum 50 katlı siteler veya 25 katlı gibi çok lüks siteler oluyor. İzmir'den örneğin avcılar, folkart gibi. Bizim durumumuz iyi ortanın biraz üstü zenginin fakir hali gibi. Ama ben de bu evlere hayranlıkla bakıyor vay be ne hayat yaşanır burada! Diye düşünüyorum peki bu inanılmaz lüks siteler de hangi mesleği yaparsak yaşayabiliriz?

Belirli bir meslek yok hocam zincir tekelleriniz varsa da orada yaşarsınız sanayide önünden araba eksilmeyen ve işini iyi yapan bir tamirciysenizde orada yaşarsınız ya da her gün orada burada post atan influencarlarda böyle lüks yerlerde kalabiliyor. Meslekten ziyade gelir önemli.

Pilot veya gelir durumu ve aynı zamanda işinde iyi bir doktor ve mesleğinde kıdemli işini iyi yapan insanlar falandır. Onların dışında da ticaretle uğraşan veya bir şekilde iyi kazanan insanlar işte 😜

Büyük ihtimalle Ticaret işleriye uğraşıyor ya da fabrikaları var. Fabrika deyince büyük bir şey düşünmeyin. Tavuk, gübre, solucan fabrikalarından iyi para kırılıyor. Bildiğim kadarıyla Gübre ve Solucan fabrikası tek fabrikada yapılabiliyor. Yani Gübre üretiyorsun, gübre ile de solucan üretiyorsun ve hiç maliyetin olmuyor.
Ya da Kıdemli bir işte çalışıyor olabilirler. Ailelerinden Kıdemli Asker, Emekli olabilir.
Belki İnternet siteleri veya Sosyal Medya hesapları vardır, İnternet yoluyla gelir elde ediyorlardır.

Her şey olabilir.

Bizzat öyle bir yerde yaşayan biri olarak söylüyorum. Belli bir sınırı yok. Kuruyemisçi bir adamın da burada bir evi var, galeri sahibi bir adamın da. Ama net olarak söyleyeceğim memurların sayısı çok az. 2-3 tane var onlar da doçent, cerrah gibi üst düzey meslekler. Neredeyse tamamı babadan kalma parayla bir iş kurmuş. Çoğu ya ticaretle uğraşıyor ya emlakçılık yapıyor ya da kendi şirketi var, evden bile çıkmadan para kazanıyor. Örneğin benim yaşadığım yerde sabahleyin işe giden sayısı çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı