Yurt dışında yaşayan insanların İngilizce bilmesi

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ta Afrika, mısır, Fas ne kadar kötü ülke varsa birçoğu İngilizce biliyor ve çok rahat konuşa biliyorlar nasıl? Dün Fransa'da doğmuş büyümüş bir çocuk ile tanıştım 14 yaşında ingilizceyi ana okulda öğrendiğini söylüyor (öğretilmeye başlanıyormuş yani).

Son düzenleme:
Valorant'ta Afrika, mısır, Fas ne kadar kötü ülke varsa birçoğu İngilizce biliyor ve çok rahat konuşa biliyorlar nasıl? Dün Fransa'da doğmuş büyümüş bir çocuk ile tanıştım 14 yaşında İngilizceyi ana okulda öğrendiğini söylüyor (öğretilmeye başlanıyormuş yani).

Türkiye'nin eğitim sistemiyle Fransa'nın eğitim sistemi aynı değil ki?

Benim gözlemlediğim kadarıyla halkın sosyoekonomik durumu çok iyi olan ülkelere (Hollanda, Belçika, kuzey ülkeleri vs.) veya kötü olan ülkelerde (Hindistan, çoğu Afrika ülkesi vs.) İngilizce daha çok biliniyor ikinci dil olarak. Doğu Avrupa ülkeleri, İspanya, Portekiz gibi ne o derece refahta ne de çok kötü durumda olunan ülkelerdeyse İngilizce bilen insan sayısı çok daha az. Eski sömürge ülkelerinde yabancı dilleri bilmek hem malum sebeplerden hem de çoğu insanın paraya ulaşma yolunda İngilizce bir noktada şart olduğundan daha yaygın.

Türkiye'nin eğitim sistemiyle Fransa'nın eğitim sistemi aynı değil ki?
Hocam Fransa sadece bir Avrupa ülkesi bir çok ülke biliyor.

Sömürgeye uğrayan milletler.
Uğramayanlarda biliyor.

Benim gözlemlediğim kadarıyla halkın sosyoekonomik durumu çok iyi olan ülkelere (Hollanda, Belçika, kuzey ülkeleri vs.) veya kötü olan ülkelerde (Hindistan, çoğu Afrika ülkesi vs.) İngilizce daha çok biliniyor ikinci dil olarak. Doğu Avrupa ülkeleri, İspanya, Portekiz gibi ne o derece refahta ne de çok kötü durumda olunan ülkelerdeyse İngilizce bilen insan sayısı çok daha az. Eski sömürge ülkelerinde yabancı dilleri bilmek hem malum sebeplerden hem de çoğu insanın paraya ulaşma yolunda İngilizce bir noktada şart olduğundan daha yaygın.
Portekizlilerde biliyor fakat konuşmak istemiyorlar bence bende öyle gözlemledim. Kendi dillerinde selam verince karşılık veriyorlar.

Uğramayanlarda biliyor.

Kardeşim dil bilmememizin sebebini sadece eğitim sistemine yıkmamalıyız. Öğrenmek bireysel bir şey, gerçekten öğrenmek isteyen gider Online ders alır 3 ayda söker. Kendini geliştirmek amaçlı her şeyi yapar. Fransız'ın, Alman'ın iyi İngilizce bilmesinin sebebi eğitim sistemi de olabilir, bireysel çalışma da olabilir. Sanma ki sen Fransa'ya gittiğinde herkes İngilizce biliyor. Örnek olarak okulda İngilizce derslerine girmiyordum bile ve şu an b seviyesinde rahatça yazılı iletişim kurabiliyorum. İngilizce içerik tüketerek 0 çalışma ile geliştirdim. İngilizce gözümüzde büyüttüğümüz kadar büyük bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı