Lütfen geçerli bir kredi kartı numarası giriniz hatası

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
İnternetten işlemci sipariş edecektim ve kart bilgilerini girdiğimde "Lütfen geçerli bir kredi kartı numarası giriniz" hatasıyla karşılaştım. Başka siteden almak istediğimde yine aynı sorun çıktı karşıma. Kartımı 1 hafta önce İş bankası şubesinden teslim aldım. Müşteri hizmetlerini aradığımda bilgilerimi giriyorum ve hatalı bilgi girdiniz diyor. Kart numarasını doğru girdiğimden eminim ama hata çıkıyor sebebi nedir acaba? Müşteri himzetlerini aradım fakat kartta bir sorun olmadığını söylediler aktifmiş her şey ama yanlış diyor sebebi nedir?

trrr.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınızın ödeme sistemi TROY mu? (Artık çoğu TR sitesi ve bazı Avrupa kıtasına bağlı siteler veya firmalar destekliyor ama yabancı ülkelerde desteği yok. Türk'lerin çıkarmış olduğu birkaç yıldır, geliştirmeye çalıştırdıkları ödeme sistemi.)

Hocam kartın internet alışverişi için açık olması gerekir. Açık olduğundan emin olun.

Hocam kartın internet alışverişi için açık olması gerekir. Açık olduğundan emin olun.
Açık galiba ,mobil şube'den açmıştım ama yine aynı sorun.
Tabi, internet bankacılığı hesabı açtınız mı?
Açmadı iseniz sadece mağazalarda ödeme yapabilirsiniz.
İnternetbankacılığı hesabı dediğiniz ne oluyor tam olarak anlayamadım . İş Bankası mobil uygulamasından internet alışverişine etkinleştirdim.

Açık galiba ,mobil şube'den açmıştım ama yine aynı sorun.

İnternetbankacılığı hesabı dediğiniz ne oluyor tam olarak anlayamadım . İş Bankası mobil uygulamasından internet alışverişine etkinleştirdim.

Tamam, aynı şey anlamına geliyor diyebilirim (İnternet üzerinden gönderim, ödeme, kart bilgileri, işlem kısıtı vb. ayarları ayarlamanıza olanak tanır).

Ödeme sisteminiz nedir?
İlk mesajda belirttiğim gibi TROY ise ödeme yapmak istediğiniz site desteklemiyor olabilir (Büyük firmalar destekliyor).

Sıkıntınız bu da değilse bilemiyorum.

Bazen olmayabiliyor. Müşteri hizmetleri ile konuşup doğrulayın.
Müşteri hizmetlerini aradım bayağı dil döktüm ,sürekli kart geçersiz hatası alıyorum dedim ama bana kartınımın aktif olduğunu hattanakit avans çektiğimi söyledi, evet nakit avans çektim ama internetten alışveriş yapamıyorum .
Tamam, aynı şey anlamına geliyor diyebilirim (İnternet üzerinden gönderim, ödeme, kart bilgileri, işlem kısıtı vb. ayarları ayarlamanıza olanak tanır).

Ödeme sisteminiz nedir?
İlk mesajda belirttiğim gibi TROY ise ödeme yapmak istediğiniz site desteklemiyor olabilir (Büyük firmalar destekliyor).

Sıkıntınız bu da değilse bilemiyorum.
Hocam , n11 hepsiburada,incehesap bütün sitelerde denedim olmuyor . TROY değil VİSA .

Müşteri hizmetlerini aradım bayağı dil döktüm, sürekli kart geçersiz hatası alıyorum dedim ama bana kartınımın aktif olduğunu hattanakit avans çektiğimi söyledi, evet nakit avans çektim ama internetten alışveriş yapamıyorum.

Anladım hocam. Müşteri hizmetlerini arayın deyin ki kartımı kapatmak istiyorum. Neden diye sorarlar. Sizde durumu anlatırsınız. Bakın nasıl hallediyorlar.

Müşteri hizmetlerini aradım bayağı dil döktüm ,sürekli kart geçersiz hatası alıyorum dedim ama bana kartınımın aktif olduğunu hattanakit avans çektiğimi söyledi, evet nakit avans çektim ama internetten alışveriş yapamıyorum .

Hocam , n11 hepsiburada,incehesap bütün sitelerde denedim olmuyor . TROY değil VİSA .

Kusura bakmayın, burdan sonrasını bilemiyorum.

Geri
Yukarı