Lumia 1320 Mıcro Sd UHS-I desteği

NvdiaAti

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
32 GB kapasiteli Kingston'un micro sd lerini araştırırken UHS-I destekli cihazların oldukça az olduğu bilgisine ulaştım. Cihaz UHS-I desteklemiyorsa daha çok bütçe ayırıp üst modellerini almak mantıksız duruyor.
Bir numaralı model 90mb/45mb hızlarını vermiş olmasına rağmen telefona taktığında 10 mb lerde dolanan hızları görenler var. Bu da demek oluyor ki desteklemediği halde almışlar.

1) Kingston 32GB SDHC Class 10 UHS-I microSD Hafıza Kartı SDCA10/32GB 65TL

2) Kingston 32GB SDC Class10 SDHC Micro SD Hafıza Kartı SDC10/32GB 41 TL

Bunlardan birisini düşünüyorum. Teknik özelliklerinde bu desteğin sağlanıp sağlanmadığını bulamadım.

Ekstra bir bilgi olarak UHS-I desteği firmware güncellemesi ile cihaza gelebiliyormuş.

Son düzenleme:
Benim bu söylediklerinin içinde dikkatimi şu celbetti, söylediğin hafıza kartları class 10 bu da performans açısından hiç iyi değil bence hafıza kartı konusunda iyi düşün çünkü hafıza kartı telefonun yavaşlamasına bile neden olabilir, en azından class 4 falan bari olsun class 10 çok düşük.

Benim bu söylediklerinin içinde dikkatimi şu celbetti, söylediğin hafıza kartları class 10 bu da performans açısından hiç iyi değil bence hafıza kartı konusunda iyi düşün çünkü hafıza kartı telefonun yavaşlamasına bile neden olabilir, en azından class 4 falan bari olsun class 10 çok düşük.
Tam tersini demek istediniz sanırım. Class 4 eski bir teknoloji. Class 10 sonradan geldi.

Şöyle diyim ben sana class 4 seç derken şunu kasteddim class 10 okuma yazma olarak daha hızlı fakat cihazının ne kadar hızlı olduğu önemli yani telefonunu yavaşlatabilir dememin sebebi o.

Şöyle diyim ben sana class 4 seç derken şunu kasteddim class 10 okuma yazma olarak daha hızlı fakat cihazının ne kadar hızlı olduğu önemli yani telefonunu yavaşlatabilir dememin sebebi o.
Böyle bir etkisi olduğunu bilmiyordum. Cihazın okuma yazma hızını öğrenemediğim için sıkıntı çekiyorum şu an kart alma konusunda.

Okuma hızını bulamadım fakat yazma hızı sandisk ile 26.

Dosya Ekleri

• wp_ss_20150107_0001.png
    wp_ss_20150107_0001.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 303
Evet en hızlılarından şu şekilde yavaşlatma olmazmış ben biraz o konuya baktım telefon karta yazabileceği en yüksek boyutta yazıyormuş Sandiskin bu kartı aslında bu kadar yazma hızına sahip değil ama telefonun yazabildiği bu kadar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı