Lumia 1520 Pil Tüketimi Sorunu

yurttaşsalih

Hectopat
Daha fazla  
Cihazı 2,5 yıldır kullanıyorum. Windows 10 mobil 14393.321 sürümü yüklü. Insider değilim. Arka plan uygulamalarını, sık kullanmadığım uygulamaların bildirimlerini, senkronizasyonlarını kapattım. Son 6-7 aydır hiç oyun yüklemedim ve oynamıyorum. Hafıza kartını çıkarttım. Bluetooth-konum vs. kapalı. Kısacası pil tüketimini hızlandıran tüm faktörleri minimize etmeye çalıştım. Ancak çok hızlı şekilde pil tükeniyor. Örneğin %100 şarjda aralıksız 15 dk internet tarayıcıyı ya da sosyal medyayı kullanamıyorum. Kamera, GPS ve arama-mesajlaşma da aynı durumda. Bu soruna benzer konuları forumlarda ve çevremde araştırdım, ama çözüm olabilecek bilgi edinemedim.

Win 10 ile birlikte 1. ve 2. nesil Lumia'larda pil tüketimi ve aşırı ısınma gibi sorunlara çok sayıda rastlanmış. Yaşadığım sorunun yazılım mı donanım mı olduğunu idrak edemedim.

Yazılımsal açıdan sistem düzeltmesi mi gerekli, bunun beklenmesi mi gerekiyor?

2.5 yıldır kullandığım cihazın pil kapasitesi mi ciddi anlamda azaldı? Pilin değiştirilmesi mi gerekir? (cihaz garanti kapsamında değil) Eğer değiştirilecekse Teleservice aracılığıyla mı yapılmalı?

Bilgisi ve önerisi olanların fikirlerini rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lumia 1520 şarjı 3 gün gitmesiyle bilinen bir telefon. Bence Nokia servisinde pilinizin durumuna bir baktırın. 500 devirden sonra %95 ve üstü performans veren telefon bataryası yok. Yaklaşık 750 devirden sonrada telefon bataryalarının ölümü başlıyor diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı