Lumia 925 vs iPhone 5c vs HTC one

Roket. Atar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar cep telefonumun modelini yükseltmek istiyorum. 3 tane seçeneğim var arasından hız, yazılım vs olarak en iyisi hangisidir ? İphone 5c çıkalı baya oldu artık ıphone 6 çıkacak artık geride kalır diye düşünüyorum, htc de oyle, lumia 925 de oyle, ancak eski Windows phone kullanıcısı olduğumdan birde 8.1 güncelemesinden sonra lumia 925 daha yatkın. Sizin düşünceleriniz nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
HTC ONE alacaksan kendi farklılığını yaratmak için alırsın. HTC'yi tasarımı için alırsın. Zaten 1700 liralık bir telefon, ne zamandır da düşüş yok fiyatında.
M8 modeli ile birlikte 1500'ün altında dahi inmeyecektir. Dediğim gibi ben aliminyum gövde telefon kullanıyorum, benim farkım bu. Tasarıma önem veririm diyorsan HTC önceliği olmalıdır. Sanma ki HTC kötü :) Oldukça iyi bir telefon, çok beğenildi ve satıldı. Ses sistemi bir harika zaten.

HTC'nin kamerasındaki ufak eksikliği Lumia'nın 41 mp kameralı telefonları ile yok edebiliyorsun :) Mesela Lumia 1020 aynı fiyatta ve kamera yönüyle çok önde bir telefon. Tabi HTC ONE'daki ses sistemi onda var mı ? Elbete hayır.

Takıntı etmeyin kendinize, yenisi çıkınca bu eskir düşüncesine kapılmayın. Yeni çıkan telefon eskisinin performansını düşürmez, o telefon yine aynı telefondur.
Yeter ki yazılım desteği kesilmesin.

Son bir önerim ise tasarımını beğenmediğiniz bir telefonu almamanızdan yöne olacaktır.
Bu telefonların hepsi çok yeterli düzeyde telefonlar ha biri 700 işlemci kullanıyormuş ha diğeri 800'e geçiş yapmış. Farkı çok net hissetmezsiniz.
Ancak tasarım dediğin şey telefonun neredeyse her şeyidir. Tabi bu benim düşüncem.

Adreno 330 grafik işlemcisini tasarım ile takas edemiyorsanız sizde bir hastalık baş göstermeye başlamış demektir :)
Bazı insanlar hep son çıkanı ister ama bilmezler ki sonun bir sonu yoktur :) Sonu isteyen kendini yorar, cebini deler.
Hoşuna giden bir telefonu al ve kullan. 1700 TL'lik bir telefona sahip olmak ne kadar büyük bir ayrıcalık bunu düşün :) Beğenmeme lüksün olmamalı.

Ben HTC ONE veya Lumia 1020 arasında kalırdım. Kamerayı gündelik anlamda, sosyal medyada kullanacaksan HTC ONE tasarımıyla çok daha iyi bir seçenek haline gelir.

Piyasada G2 veya Nexus 5 gibi fiyat/performans ürünleri de mevcut, inceleyin onları da.

kesinlikle iphone 5c hem daha uzun ömürlü htc one artık piyasadan kalkcak m8 geldiği için bi haberde okudum.lumialar çok kötü arkadaşlarım kullanıo şikayet edıyolar kendın bılırsın ama bn iphone al derım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı