Lunar Client RAM sınırlama çalışmıyor

Pismaniyee

Hectopat
RAM kullanımını 1 GB'a çektim ama 1.6 GB kullanıyor ve bilgisayarı çok yavaşlatıyor. Ne yapmam gerekiyor?

1643222652124.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1GB'a çektiğin kısım başka, o Java'nın çalıştırdığı programın (Bu durumda Minecraft) kullanabileceği belleğin boyutunu belirler, Java işletim sistemi içinde ikinci bir işletim sistemi mantığı ile çalıştığı için kendine ayırması gereken bir miktar bellek daha olur. İsterseniz 500MB'ye çekin o belleği yine de kullanacaktır.

1GB'a çektiğin kısım başka, o Java'nın çalıştırdığı programın (Bu durumda Minecraft) kullanabileceği belleğin boyutunu belirler, Java işletim sistemi içinde ikinci bir işletim sistemi mantığı ile çalıştığı için kendine ayırması gereken bir miktar bellek daha olur. İsterseniz 500MB'ye çekin o belleği yine de kullanacaktır.
1.6GB kullanıyor düşürme imkanım yok mu?

1.6GB kullanıyor düşürme imkanım yok mu?
Eskiden denedim ama başarılı olamadım, dediğim gibi Java Virtual Machine (JVM) kendisi içinde bir miktar bellek kullanır, onu düşürmenin bir yolu yok sanırım.

@Pismaniyee IBM'in Semeru Runtime'larını deneyebilirsiniz aslında, diğer JVM'ler Eclipse ile çalışırken bu OpenJ9 ile çalışıyor ve OpenJ9'un bellek tüketimi biraz daha düşük. Aşağıda verdiğim linkten Semeru Runtime'ı indirin ve Lunar Clientte kullanmak istediğiniz Java'yı bu Java seçin (Kurulum konumunda bin klasörü içinden javaw.exe'yi seçeceksiniz.) daha sonrasında oyunu çalıştırın, bellek kullanımı bir miktar düşebilir farklı bir JVM olduğu için ama çok büyük düşüş olur mu bilmiyorum.

Geri
Yukarı