M.2 gen4 SSD önerisi

erhanacikgoz1

Kilopat
Daha fazla  
MSI Spatium M480 2TB modelinin yüksek okuma yazmaları sebebiyle seçmek istedim.
Ancak bazı korkularım var.
1-Depolama olarak sadece bunu takacağım Windows falan çökermi ek depoya ihtiyaç olur mu?
2-Gerçekten 7000 okuma ve yazma hızları hangi anlarda geçerli oyunlarda mı programlarda mı nerede işe yarıyor?
3-İşlemcim Ryzen 5 5600X işlemciyle bir bağı oluyor mu hız açısından?
5-B550M-A Pro modelinde gen 4 desteği var ancak;
3. Nesil Ryzen işlemcileri kullanan MSI B550 anakartlar, 64 Gb/s'ye varan aktarım hızıyla piyasadaki en hızlı yerleşik depolama çözümü olan en yeni Lightning Gen 4 M.2'ye sahiptir. Yazmışlar bu şimdi ne işe yarıyor bu anakartı almaya değer mi? 5600X 5. nesilse bu ana kartta 7000 okumaya ulaşamazsın mı diyor bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çökmez, 2 TB sana yetiyorsa ek depolamaya ihtiyaç yok. Oyunlarda işe yaramaz sadece 4K video editliyorsan işini görür. Daha düşük çözünürlüklü videoda da işine yarar ama yazma işlemi daha ufak boyutta olduğu için Gen3 SSD'le arada fark yok denecek kadar azdır. İşlemcin 4.0'ı destekliyor sorunsuz kullanırsın. Son kullanıcı için aşırı gereksiz benim gibi en son teknolojiyi kullanmak istiyorum dersen alınır.

Oyunlarda işe yaramaz kısmını Gen3 SSD ile kıyaslayarak yazdım bu arada. Yoksa fazlasıyla işe yarıyor. Oyunlar anlık 4 GB veri çekmediği için isterse 16 GB okuma yazma olsun fark etmiyor.

980 pro'da aynı fiyatta onu almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı