M.2, M.2 Pro ve M.2 Max'in Intel karşılığı nedir?

M.2 için 12700H olması lazım. Yani benchmark skorları çok dengeli değil ama ortalamada yakın işlemciler. M.2 Max için de yanılmıyorsun 13900hx.

Apple işlemcisinin karşılığını İntel'de aramak büyük bir yanlış. Çünkü çok fazla değişkenlik ve uyuşmazlık var değerlerde. Her ne kadar benchmark videolarında ve sitelerinde şuna, buna eşit dese de aslında güç tüketimi, çekirdek sayısı vb daha birçok şey bakımından uyuşmazlığı var. M1 ve M2, yalnızca aynı pakette yerleşik DRAM'e sahip CPU'lardır ve bunun gibi bir sürü teknolojik fark var. Yine de bir fikir istiyorsanız üç aşağı beş yukarı o zaman internette Apple işlemci modelini yazıp, Intel karşılığı nedir diye aratın.

Son düzenleme:
Apple işlemcilerinin veya Intel işlemcilerinin karşılığı diye bir şey söz konusu değil, birebir karşılığı bulamazsın, Apple farklı teknolojiler ile işlemci üretiyor farklı bir yolları var Intel'in farklı AMD'nin de farklı.

Bir oyun oynamak istiyorsan şu işlemcinin performansına denk şu marka işlemcisi söyler misiniz dersen buna cevap verilebilir, veya bir render gibi grafik işlemleri için de aynı soruları sorabilirsin fakat genel olarak Apple, Intel ve AMD gibi farklı yol izleyen teknoloji firmaları için karşılaştırma yapmak mümkün değil, cevap veren de çok cehalet içerir bir dayanağı olamaz.

Direkt model numarası yazdım, 12700 i7 oluyor 13900 i9 oluyor. Aynı şekilde 500 olan i5 300 olan i3 oluyor.

Benchmark puanlarına göre iki işlemciye aynı veya muadili demek mantıksız. Ne için karşılaştırma yaptığına göre değişir, direkt 2 farklı teknoloji işlemciyi karşılaştıramazsın.

Apple işlemcilerinin veya Intel işlemcilerinin karşılığı diye bir şey söz konusu değil, birebir karşılığı bulamazsın, Apple farklı teknolojiler ile işlemci üretiyor farklı bir yolları var Intel'in farklı AMD'nin de farklı.

Bir oyun oynamak istiyorsan şu işlemcinin performansına denk şu marka işlemcisi söyler misiniz dersen buna cevap verilebilir, veya bir render gibi grafik işlemleri için de aynı soruları sorabilirsin fakat genel olarak Apple, Intel ve AMD gibi farklı yol izleyen teknoloji firmaları için karşılaştırma yapmak mümkün değil, cevap veren de çok cehalet içerir bir dayanağı olamaz.
Yakın bir zamanda almayı düşünüyordum da Apple işlemcilerden anlamadığım için sormuştum.

Benchmark puanlarına göre iki işlemciye aynı veya muadili demek mantıksız. Ne için karşılaştırma yaptığına göre değişir, direkt 2 farklı teknoloji işlemciyi karşılaştıramazsın.

Neye göre karşılaştırayım, Valorant fpsine mi bakayım :D Tamam ikisi aynı tür işlemci değil ama genel kullanım amacına göre karşılaştırdım işte.

Yakın bir zamanda almayı düşünüyordum da Apple işlemcilerden anlamadığım için sormuştum.

Dediğim gibi bir muadil söz konusu değil, tamamen farklı işlemciler örnek veriyorum M.2 Pro bir Render'ı 10 dakikada alıyorsa i9 da 10 dakika da alıyor fakat destekledikleri ve izledikleri yol, teknolojileri olduğu için mesela M.2'nin Mac'te çok güzel destek yazılımları var farklı codecler destekleyebiliyor, fakat Apple işlemciler ile oyun oynaman mümkün değil kimisi sanal makine de açıyor ama işlemcinin 60FPS verebilmesini performanslı zannediyorlar tam tersi arka planda işkence çekiyor o 60FPS'i verse bile.

Tamamen farklı teknolojiler farklı amaçları var bana kullanım amacını kullanım şeklini ve neler yapacağını söylemen gerek ben de sana Apple, Intel veya AMD bir işlemci öneriyim.

Neye göre karşılaştırayım, Valorant fpsine mi bakayım :D Tamam ikisi aynı tür işlemci değil ama genel kullanım amacına göre karşılaştırdım işte.

Güzel kardeşim olay oyun değil, soruyu soran arkadaş muadil arıyor muadili diye bir şey yok, sen gelip şu şu, bu bu diyorsun, öyle bir şey yok onu diyorum.

F16 ile Bugatti Bolide gibi iki ayrı dünyayı kıyaslayamazsın ve f16'nın muadili Bugatti Bolide diyemezsin, İntel işlemcilerinin Amd' de muadili vardır aynı şekilde tam tersinin de ancak apple farklı bir konu. Bak apple kat kat iyidir muadili yoktur gibi bir söz demiyorum apple farklı bir gruba ait anlatabiliyor muyum ?
Tamam kullanım amacına göre neler yaptığına göre değişir.
Apple Apple'dır, İntel ve AMD'yi kıyaslayabilirsin sadece.
M2 PRO 'nun intel muadili ne dediğin zaman İ9'un mobil işlemci muadili nedir diye sormaya ve yanıtlama benzer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı