M.2 NVMe SSD 1 buçuk yıl sonra görünmemeye başladı

Sulfurik_asit

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial 500gb
Merhaba herkese,

Monstar Tulpar T5 v20.3 laptopumda 1 buçuk senem boyunca Windows 11'in yüklü olduğu M.2 SSD diskim görünmemeye başladı. Diskin yanında 1tb farklı bir disk var aynı marka model o görünüyor, ama windowsun kurulu olduğu asıl 500gblik disk görünmüyor

Diski farklı laptopa takıp çalıştırmayı denedim yine görünmedi otomatik olarak BIOS'a atıyor ve BIOS'ta da görünmüyor.

Ne yapılabilir?

Son düzenleme:
Merhaba herkese,

Monstar Tulpar T5 v20.3 laptopumda 1 buçuk senem boyunca Windows 11'in yüklü olduğu M.2 SSD diskim görünmemeye başladı. Diskin yanında 1tb farklı bir disk var aynı marka model o görünüyor, ama windowsun kurulu olduğu asıl 500gblik disk görünmüyor

Diski farklı laptopa takıp çalıştırmayı denedim yine görünmedi otomatik olarak BIOS'a atıyor ve BIOS'ta da görünmüyor.

Ne yapılabilir?
Windows yüklü bilgisayara takınca depolama olarak görünüyor mu? EFI gibi bölümler patlamış olabilir.

Büyük ihtimalle diskin üzerindeki bir parça kısa devre yapmış. Tamiri mümkün, disk laptopla birlikte geldiyse bence Monster'a ulaşıp diskin tamirini veya değişimini isteyin.
Tamir olmaz dediler ama değişim yaptılar, garantimin bitmesine de tam 2 hafta kalmıştı......

Maalesef, her şey gitti, diskimi geri istediğimde de bana onu satabileceklerini söylediler, ama maalesef, muhtemelen imha edilecek. bazı şeyleri drive da yedeklemiştim ama az
Bozuk diski mi satmaya çalışıyorlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı