M.2 SSD, "500 GB" kullanılabilir görünüyor

SisanBey

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Samsung 970 EVO Plus 500G diske sahibim. Normalde 465 GB kullanılabilir olması lazım iken 500 GB kullanılabilir yazıyor. Bu sorun format attıktan sonra oluştu ve içine Win 10 kurunca hata veriyor. SSD'yi fabrika ayarlarına çevirmenin bir yolu var mı acaba? Windows kuramadığım için yeni bir tane 250 GB Samsung EVO 970 Plus aldım onda böyle bir sorun çıkmadı 232 GB kullanılabilir yazıyor ve Windows'u ona kurabildim.

Merhaba, Samsung 970 EVO Plus 500G diske sahibim. Normalde 465 GB kullanılabilir olması lazım iken 500 GB kullanılabilir yazıyor. Bu sorun format attıktan sonra oluştu ve içine Win 10 kurunca hata veriyor. SSD'yi fabrika ayarlarına çevirmenin bir yolu var mı acaba? Windows kuramadığım için yeni bir tane 250 GB Samsung EVO 970 Plus aldım onda böyle bir sorun çıkmadı 232 GB kullanılabilir yazıyor ve Windows'u ona kurabildim.
Format atınca çalıştı mı sistem? Biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız?

Format atınca çalıştı mı sistem? Biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız?

Diğer disklerimde evet Win 10 kurabildim ve çalıştı sadece bu M.2'de sorun oluyor. Yazma ve okuma testlerinde de bir sorun olmadı. Ayrıca Windows yükledikten sonra M.2 SSD'yi disk havuzunda ki yerde buldum oradan kullanabilir diske getirdim. Aygıt yönetisinde hem 970 EVO Plus 500 GB yazıyor hem de Microsoft Storage device 500 GB yazıyor.

Sorun anladığım kadarıyla 500 GB'lık SSD'nin tam 500 GB olarak algılanması, diskte yazılımsal bir sorun var yani. Şunu deneyebilirsiniz hocam:

Sorun anladığım kadarıyla 500 GB'lık SSD'nin tam 500 GB olarak algılanması, diskte yazılımsal bir sorun var yani. Şunu deneyebilirsiniz hocam:
Samsung Magican yazılımında görünmüyor maalesef başka bir yolu var mıdır acaba?

Geri
Yukarı