M.2 SSD almaya değer mi?

TurkmenDesign

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam herkese,
NVMe SSD alma arefesindeyim. Hatta bugün almayı düşünüyorum. Ancak bu video kafamı karıştırdı.
M.2 SSD ( 500GB ) yerine 1 TB SSD mi alsam? Yoksa NVMe SSD yani M.2 SSD mi almalıyım?

Bir de M.2 ve NvME SSD ile farkı ne. ?

Video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşündüğüm M2 SSD bu

Son düzenleme:
Ürüne ve kişiye göre değişir. Şahsen ben M.2 tercih ettim ve memnunum. Ne olduğu belirsiz 1 TB SSD alacağıma ne olduğunu bildiğim M.2 alırım daha iyi.

Son yılların en sevdiğim teknolojisidir M2' ler. PC dışında da kendime M2 alıp, ona harici kutu alıp taşınabilir m2 bile yaptım.

1TB SATA SSD'ler genelde 1k civarlarında dolaşıyor. Bütçeniz yetiyorsa bu ürünü tercih edebilirsiniz. 700TL'ye kaliteli 1TB SATA SSD olacağını sanmıyorum pek.

Almak istediğim M.2 SSD.
Bahsettiğim video da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Öneriniz tavsiyeniz nedir?
Açıkçası farkı ne onu da tam bilmiyorum.

Attığınız modelin DRAM'i bulunmakta, alınabilir. Alternatif olarak Adata Legend 700 bakabilirsiniz. @TurkmenDesign M.2 Direkt bağlantı sağlıyor, SATA HDD, SSD gibi modeller SATA kablosu ile bağlantı yaptığı için hızı kat be kat yavaş kalıyor. Geleceğe yönelik olmasından kasanızda gereksiz kablo kaplamamasından dolayı M.2 sizin için iyi bir seçenek. Attığınız modelden de sorun yaşamazsınız.

Almak istediğim M.2 SSD.
Bahsettiğim video da.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Öneriniz tavsiyeniz nedir?
Açıkçası farkı ne onu da tam bilmiyorum.
Dosya aktarımı vs. yapıyorsanız NVMe M.2 daha avantajlı. Ancak sadece oyunsa, sata ssd'i de tercih edilebilir. Alacağınız SATA SSD nedir?

Son düzenleme:
Attığınız modelin Dram'i bulunmakta, alınabilir. Alternatif olarak Adata Legend 700 bakabilirsiniz. @TurkmenDesign M.2 direkt bağlantı sağlıyor, SATA HDD, SSD gibi modeller SATA kablosu ile bağlantı yaptığı için hızı kat be kat yavaş kalıyor. Geleceğe yönelik olmasından kasanızda gereksiz kablo kaplamamasından dolayı M.2 sizin için iyi bir seçenek. Attığınız modelden de sorun yaşamazsınız.

Yani.

Gigabyte B450M S2H anakartım için.
Bu model gayet iyi diyorsunuz?
Açıkçası NVMe SSD ve M.2 farkı ne tam onu da anlayamadım. Hangisi daha hızlıdır vs alacaksam hızlı olanı almak istedim açıkçası :)

Attığınız modelin Dram'i bulunmakta, alınabilir. Alternatif olarak Adata Legend 700 bakabilirsiniz. @TurkmenDesign M.2 direkt bağlantı sağlıyor, SATA HDD, SSD gibi modeller SATA kablosu ile bağlantı yaptığı için hızı kat be kat yavaş kalıyor. Geleceğe yönelik olmasından kasanızda gereksiz kablo kaplamamasından dolayı M.2 sizin için iyi bir seçenek. Attığınız modelden de sorun yaşamazsınız.

+

Dosya aktarımı vs. yapıyorsanız M.2 daha avantajlı. Ancak sadece oyunsa, SATA SSD'i de tercih edilebilir. Alacağınız SATA SSD nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani

gigabyte b450m s2h anakartım için
Bu model gayet iyi diyorsunuz ?

Açıkçası NvME SSD ve M.2 farkı ne tam onu da anlayamadım. Hangisi daha hızlıdır vs alacaksam hızlı olanı almak istedim açıkçası :)
NVMe M.2 daha hızlı. Çünkü M.2 dediğimiz port SATA M.2 portu. Bu şekilde oluyor girişleri genelde.
sata-m2-ssd.jpg

Ancak NVMe M.2'lerde girişler böyledir.
nvme-m2-ssd.jpg

Attığınız NVMe M.2'nin özellikleri de gayet iyi. Üretici firmada iyi.

NVMe M.2'yi anladım. Yazınızda bahsettiğiniz 1TB Sata SSD hangisi onu anlayamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı